До нас завітала пані Тамара Марценюк
Сучасна публічна бібліотека – це не лише простір для читання, але й можливість отримати гарний настрій та приємні враження від соціальних комунікацій: спілкування з друзями, однодумцями, професіоналами.
Нашій бібліотеці щастить на талановитих гостей! Минулої п’ятниці до нас завітала пані Тамара Марценюк із подарунком та пропозиціями щодо подальшої співпраці.
З пані Тамарою знайомі та товаришуємо давно. Саме їй завдячуємо знайомством із пані Іроїдою Винницькою з Канади, яка спрямувала до нашої бібліотеки цінну колекцію власних україномовних книг, що користуються неабияким попитом у наших читачів.
Пані Тамара активно дотична до життя бібліотеки: відвідує наші творчі заходи, коли перебуває у рідному місті Ковелі, віртуально підтримує наші сторінки у соцмережах, співпрацює у підготовці краєзнавчого довідника «Уродженці Ковеля: зіркові, талановиті, успішні, прославлені…», бо й сама є однією з таких!
Приємно, що відтепер маємо автограф Тамари Марценюк на книзі її авторства “Чому не варто боятися фемінізму”.
Дякуємо, пані Тамаро, за Ваш інтерес до життя бібліотеки, до її нових книг, тематичних полиць. Все це ми оглянули, гуляючи просторими залами книгозбірні. А далі – буде! Бо столична гостя зацікавила нас новими ідеями щодо співпраці…
ДОВІДКОВО:
Тамара Олегівна Марценюк (нар. 2 липня 1981 у м.Ковель Волинської обл.) — українська вчена, соціолог, гендерна дослідниця, освітня активістка, кандидат соціологічних наук, доцент кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», гендерна експертка Української гельсінської спілки з прав людини, гостьова дослідниця за програмою ім. Фулбрайта у Колумбійському університеті (США, 2017—2018)[1].
Авторка більше 100 наукових праць, низки публіцистичних статей, розділів підручників і книг, зокрема «Гендер для всіх. Виклик стереотипам» (2017), «Чому не варто боятися фемінізму» (2018), «Захисники галактики: влада і криза в чоловічому світі» (2020). За ці книги Тамарі Марценюк за рішенням Вченої ради НаУКМА від 28 січня 2021 року присуджено Премію імені Петра Могили в галузі суспільних наук.[2] У 2019 році Тамара увійшла до рейтингу «25 найкращих письменників України» журналу «Фокус»[3]. Лавреатка премії Емми Ґолдман 2023 року.
Викладає на кафедрі соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія» авторські курси «Вступ до гендерних студій», «Гендер і політика», «Маскулінність і чоловічі студії», «Соціальні проблеми України і світу» та інші.
Автор admin