Літературні читання “Мереживо” у Ковелі
1 лютого в рамках проєкту Українського ПЕН “Мереживо. Літературні читання в містечках України” Публічну бібліотеку Ковеля відвідали письменниці Ірина Старовойт (Львів) і Таня Касьян (Маріуполь – Київ). Модераторкою заходу була Марія Титаренко (Львів).
Мета “Мережива” – підвищити престиж читання у райцентрах України, знайомити мешканців українських містечок із сучасною українською літературою та включити їх у спільне з великими містами культурне поле. Проєкт реалізується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
Читальна зала бібліотеки зібрала у цей день усіх, хто любить читати, роздумувати, співпереживати, ділитись емоціями, мріяти, жити і перемагати.
У фокусі нашого спілкування була наболіла тема сьогодення – роль літератури і письменників під час війни, проговорення воєнного досвіду і змін, через які проходить сьогодні Україна, українське суспільство та кожна людина зокрема.
Відчули, ця розмова доторкнулась емоційно до кожного, бо була зворушливою, теплою, делікатною і невимушеною. Пані Тетяна, пані Ірина та пані Марія – справжні інтелектуалки, філігранно володіють живою українською мовою та мистецтвом спілкування з аудиторією. Чесно – було що занотовувати у власний блокнотик під час їх розповідей!
Бібліотека отримала цінний подарунок від письменниць – книги. Запитуйте згодом у відділі абонементу.
До нових захопливих зустрічей!
Проєкт «BOOK BOX», створений у межах програми UPSHIFT, яка у Волинській області реалізується ГО «Молодіжний центр Волині», за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Японії
Це цікаво:
“ПЕН” (“PEN“) – це абревіатура, утворена від англійських слів “poets”, “playwrights”, “essayists” та “novelists” – “поети”, “драматурги”, “есеїсти” та “романісти”. Англійською слово “pen” означає “ручка”.
Міжнародний ПЕН-клуб (International PEN Club) був заснований 1921 року в Лондоні за ініціативи письменників Джона Ґолсуорсі та Кетрін Емі Доусон-Скотт.
Головні цінності ПЕН закріплені в його Хартії (1948 р.). ПЕН виступає проти будь-яких форм дискримінації та обмеження свободи слова, сприяє порозумінню між народами і захищає культурну спадщину людства.
У ХХІ столітті ПЕН-центри перестали використовувати у своїй назві слово “клуб”, яка вказувала на закритість організації. Тому сьогодні правильно говорити Міжнародний ПЕН та Український ПЕН.
Український ПЕН був заснований 1989 року і прийнятий до Міжнародного ПЕН 1990-го. Першим президентом Українського ПЕН був Микола Вінграновський (1989-1993), потому ПЕН в Україні очолював Євген Сверстюк (1993-2010). 2010-го – Мирослав Маринович. 2014-го президентом Українського ПЕН було обрано Миколу Рябчука, а у грудні 2018 року – Андрія Куркова.