Як ми писали радіодиктант в бібліотеці
У середу 9 листопада у День української писемності та мови об 11 годині ранку розпочався Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності-2022. Авторкою тексту, який з’явиться 11 листопада об 11:00 є українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читала його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.
Щороку все більше людей долучаються до національного флешмобу на підтримку української мови. Цього року це особлива акція. Мільйони українців через війну вимушені були покинути свій дім. Мільйони громадян інших держав згуртувалися задля нашої перемоги. Наші воїни відбивають ворога з українських земель.
І усіх нас зв’язав один текст, спеціально написаний Іриною Цілик, українською письменницею і режисеркою, членкинею Українського ПЕНу, чоловік якої – Артем Чех, письменник – воює на фронті, та один голос — улюбленої народної артистки, Героя України Ади Роговцевої.
У бібліотеці ми вперше писали диктант таким широким загалом разом з нашими читачами та відвідувачами. На екран в читальній залі була виведена онлайн трансляція радіодиктанту і всі охочі могли долучитися до цієї акції єднання українців.
Що далі: Ви можете надіслати диктант на перевірку або дочекатися оприлюднення тексту.
Як надіслати:
- Надіслати паперового листа за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.
- Сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 10 листопада на адресу rd@suspilne.media або через електронну форму для отримання робіт. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.
Якщо ви хочете перевірити свій диктант самостійно:
- 11 листопада об 11:00 текст Радіодиктанту буде оприлюднено на сайтах Українського Радіо та Суспільного Мовлення.
- Цього ж дня у проєкті “Радіодиктант у деталях” у спільному ефірі Українського Радіо та Радіо Культура о 13:10 зробимо аналіз складних місць і типових помилок цьогорічного Радіодиктанту з мовознавицею Ларисою Масенко.
Головне: Радіодиктант — це акція єднання з Україною, а не лише перевірка знань.