Виставка витинанок
Витинанка – вид українського народного декоративного мистецтва. Назва походить від слова «витинати», тобто «вирізувати», «вивертати». Це паперові прикраси для житла, що ажурно або силуетно витяті ножицями чи вирізані ножем. Це був дешевий та простий спосіб прикрасити оселю до свят.
Витинанки з’являються в Україні у ХVІІ-ХVІІІ століттях. Такий вид творчості був розповсюджений на Поділлі, Подніпров’ї, Прикарпатті. Як окраси хат, вони були яскраво описані в літературних творах у Григорія Квітки-Основ’яненка, Михайла Коцюбинського, Бориса Грінченка, Івана Франка.
Нині застосовуються як новорічні прикраси вітрин і вікон будинків. Саме їх зразки можна оглянути у виставковій залі Ковельського культурно-просвітницького центру.
Працівниці нашого КЗ «Публічна бібліотека» Ковельської громади, готуючись до свят, поступово створювали витинанки, якими оздоблювали зали та тішили ними відвідувачів. Тематика різна – новорічні сюжети, великодні, патріотичні.
До речі, заняття витинанкою, як і вишиванням, заспокоює нерви, тренує моторику рук, вчить образно мислити. Це – своєрідна арт-терапія.
Запрошуємо усіх, хто не встиг помилуватись витинанками в читальній залі бібліотеки відвідати виставку, що діє з 16 вересня до 2 жовтня у Галереї мистецтв по вул. Незалежності, 89.