5 січня – 90 років від дня народження Умберто Еко
Італійський вчений, фахівець в області семіотики і середньовічної культури, філософ, лінгвіст, критик і публіцист, інтелектуал світового масштабу. Відзначений тридцятьма почесними докторатами.
Відомий фахівець семіотики – науки про знаки і символи. Досліджував відкритість і багатозначність символів, інтерпретуючи які, читач стає співучасником творчого процесу.
Здобув гуманітарну освіту в Туринському університеті (1954). Працював у редакції культури Радіотелебачення Італії. Викладав у Турині, Мілані, 1971 року став професором Болонського університету.
Перша книга «Проблема естетичного у Томи Аквінського» вийшла друком 1956 року. Літературний дебют — «Ім’я рози» (1980) став міжнародним бестселером та екранізований 1986 року.
Доробок автора, окрім семи романів та кількох книг для дітей, складають десятки наукових та публіцистичних видань: «Відкритий твір «(1962), «Загальна теорія семіотики» (1975), «Запеклі війни й медіа-популізм» (2006), «Хроніки плинного суспільства» (2016).
Українською перекладено серію «Історія європейської цивілізації» за редакцією Еко, книги «Роль читача», «Як написати дипломну роботу», «Не сподівайтеся позбутися книжок», та усі романи («Острів напередодні», «Маятник Фуко», «Номер нуль»).
Сучасним читачам автор найбільш відомий як творець складних і заплутаних детективних творів, в яких в химерній формі об’єдналися історична достовірність, фантазія письменника і численні загадки і виверти для самих уважних і ерудованих. Художні твори Умберто Еко характеризуються цікавими сюжетами і великою кількістю посилань до реальних історичних фактів та персон.