Шевченківській премії – 60
„Вона, безумовно, є творчим стимулом і предметом гордості за імена і твори, які поповнювали і поповнюють скарбницю літератури і мистецтва… Шевченківська премія – це знаменна і поважна іпостась
невсипущого кожноденного діяння у сфері високої духовності, утривалення неперебутних цінностей української нації”
Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – найвища державна нагорода за творчі досягнення в царині літератури, культури, мистецтва. Освячена іменем великого Кобзаря, вона має незаперечний авторитет і в Україні, і в усьому світі.
З нагоди 60-річчя із часу заснування премії (1961рік) в бібліотеці організовано книжкову виставку “Сузір’я лауреатів Шевченківської премії”. Експозиція знайомить із творчістю лауреатів Національної премії імені Т. Г. Шевченка в галузі літератури: від її витоків до сьогодення.
Виставка діє у відділі абонементу.
Окраса виставки – видання із серії «Бібліотека Шевченківського комітету». Це книги з однаковим оформленням, але різним кольором обкладинок. Пропонована серія – перевидання прозових, поетичних, літературно-критичних, публіцистичних творів Шевченківських лауреатів різних років, в т.ч. письменників, твори яких з різних причин були вилучені з бібліотек, а то і знищені.
Серед лауреатів цієї престижної премії є і наші земляки:
Жулинський Микола Григорович (25.08.1940 р.н., с. Новосілки, тепер Млинівського р-ну Рівненської обл.) Літературознавець і критик, доктор філологічних наук, академік НАН України (з 1992 р.). Державної премії ім. Т.Г. Шевченка удостоєний 1992 року за книгу «Із забуття – в безсмертя».
Зінкевич Василь Іванович (01.05.1945 р.н., с. Васильківці Ярмолинецького району Хмельницької обл.) Естрадний співак, народний артист УРСР з 1986 року, Герой України. Державна премія ім. Т.Г. Шевченка присуджено 1994 р. за концертні програми.
Сверстюк Євген Олександрович (13.12.1928 р.н., с. Сільце Горохівського району Волинської обл. – 1 грудня 2014, Київ, Україна) Філософ, письменник, культуролог, літературознавець, доктор філософських наук з 1998 р. Лауреатом Держаної премії ім. Т.Г. Шевченка став у 1995 р. за книгу «Блудні сини України».
Слапчук Василь Дмитрович (23.12.1961 р.н., с. Новий Зборишів Горохівського району) Письменник, критик, літературознавець, заслужений діяч мистецтв України з 2002 року. Найпочеснішого звання лауреата Національної премії України імені Т. Шевченка за книги «Навпроти течії трави» і «Сучок на костурі подорожнього» удостоєний у 2004 році.