Патріарх української бібліографії

18.01.2021 о 11:59 | Категорія: Новини

18 січня виповнюється 100 років від дня народження  Льва Гольденберга  – відомого українського літературо-, та книгознавця, бібліографа, педагога, кандидата філологічних наук.

patriarh-ukrainskoi-bibliografii-hn1З 1949 року працював у Центральній науковій бібліотеці АН УРСР (Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського), від 1963 року працював головним бібліографом у відділі бібліографії, упродовж 1975-1986 років – старшим науковим співробітником відділу книгознавства.

Лев Ізраїлевич – автор понад 200 наукових праць з бібліографознавства, джерелознавства, історії української літературної бібліографії, історії книги, бібліографічних посібників.

Високу оцінку фахівців здобули бібліографічні покажчики «Українська мова, 1918-1961 рр.» (К., 1963), «Слов’янська філологія на Україні, 1963-1967 рр.» (К., 1968), «Українська література в загальнослов’янському і світовому контексті» (Т. 4: Література країн Центральної та Південно-Східної Європи на Україні: Матеріали до бібліографії (поч. XIX ст. – 1980 р.) – К., 1991), укладені у співавторстві з Н.Ф. Королевич, Л.В. Бєляєвою, Ф.К. Сараною, М.А. Вальо та ін.

Сиреневая открытка на День святого Валентина с коллажем

Незамінними для читачів, вчених-літературознавців стали підготовлені ним монографія «Українська радянська літературна бібліографія» (К, 1971), путівники «Бібліографічні джерела українського літературознавства» (2-ге вид. – К., 1990), де подано всебічну систематизовану характеристику бібліографічних посібників та довідкових видань із української літературної бібліографії. Тут Лев Гольденберг показав себе блискучим джерелознавцем, справжнім знавцем художньої літератури, української ретроспективної і поточної бібліографії.

Завдяки ерудиції, володінню іноземними мовами та багатогранному досвіду інформаційно-бібліографічної роботи Л.І. Гольденберг сприяв розкриттю фондів зарубіжної періодики в мережі бібліотек НАН України.

Колеги відзначали його інтелігентність, доброзичливість, відданість бібліотечній справі, готовність допомогти кожному в пошуках інформації. Результати його активної бібліографічної діяльності залишаються цінними і сьогодні.

Коментарі закриті.