Міжнародний день музеїв

18.05.2020 о 10:52 | Категорія: Новини

Щорічно, починаючи з 1977 по всьому світу 18 травня проходить Міжнародний день музеїв. Цей день є приводом для підвищення обізнаності про те наскільки музеї є важливими у розвитку суспільства.  Це свято триває день, вихідні, тиждень або навіть місяць. Від Америки до Океанії, включаючи Африку, Європу та Азію – цей міжнародний захід підтвердив свою популярність. Останні роки, Міжнародний день музеїв переживає велике розширення у майже 30000 музеях у більш ніж в 120 країнах.

Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

До вашої уваги – музей книги у Луцьку

   Музей  відкрито у вересні 2005 року в будинку, що стоїть на замковому дворищі, який  первісно був повітовим казначейством (скарбницею). Книгозбірня – дар владики Варфоломія, архієпископа Рівненського і Острозького УПЦ. Основна її частина – стародруки, найстарішому з яких 366 років!  Це Службове Євангеліє  видане у Львові 1644 року. Ще один раритет – двохтомний Требник митрополита Петра Могили – відомого духовного, політичного і культурного діяча України.  Особливої ваги Требнику  додає те, що видано його було за життя митрополита – 1646 року.
Загалом в експозиції представлено продукцію шести друкарень.
  
На  основі  зображувального матеріалу і реальних моделей у музеї можна простежити  весь технологічний процес  колишнього друкування  Як наочне  свідчення до уваги відвідувачів – діюча модель – реконструкція верстата ХV ст.,  часів першодрукарів Європи. Серед експонатів – видання Львова, Києва,Чернігова, Вільнюса, Почаєва, Москви, Нюрнберга, Познані XVII – поч. ХІХ ст.

Адреса музею:

43016, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Кафедральна, 1а.
Тел.: (0332) 72-45-88. 

Музей працює з 9.00 до 18.00 години.

Коментарі закриті.