До 175-річчя від дня народження Іллі Ілліча Мечникова – лауреата Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини
16 травня 2020 року наукова спільнота буде відзначати 175 років з Дня народження великого вченого, біолога Мечникова Іллі Ілліча.
Ілля Ілліч Мечников (1845-1916) – перший лауреат Нобелівської премії, який походить з України. Вчений народився в с. Іванівка Куп’янського повіту Харківської губернії, здобув освіту в Харківському університеті. У 1908 році І.І. Мечникову (спільно з німецьким вченим Паулем Ерліхом) було присуджено Нобелівську премію у галузі фізіології та медицини за праці про імунітет.
Ілля Мечников – видатний фізіолог, один з основоположників еволюційної імунології, ембріології та мікробіології, лауреат Нобелівської премії.
Народився в с. Іванівка (нині Куп’янський район) Харківської області. Закінчив Харківський університет. У 1864-1867 рр. спеціалізувався в Німеччині та Італії, де вивчав ембріологію безхребетних тварин. В 1867 р. І.І.Мечников захистив магістерську, 1868 р. — докторську дисертації. З 1867 р. — доцент, 1870-1882 рр. — професор зоології та порівняльної анатомії Новоросійського університету в Одесі.
У 1886 р. разом з М.Ф.Гамалією заснував в Одесі першу бактеріологічну станцію. Створив першу школу мікробіологів, імунологів і патологів. У 1887 р. на запрошення Л.Пастера переїхав до Парижа, де організував лабораторію при Пастерівському інституті, якою завідував до самої смерті.
Відкрив явище фагоцитозу, за що йому було присуджено Нобелівську премію (1908).
В Одесі його ім’я носить провідний вищий навчальний заклад — Одеський національний університет, вулиця та сквер. На вулиці Пастера на будинку № 36, де мешкав учений, встановлено пам’ятну дошку.
На фото: тематичний підбір матеріалів в читальній залі бібліотеки