Міжнародний день пам’яток і визначних місць або День всесвітньої спадщини

15.04.2020 о 15:29 | Категорія: Новини
Історична довідка:

День заснований згідно з рішенням Генеральної конференції ЮНЕСКО (липень 1983 року) з ініціативи Міжнародної ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (International Council on Monuments and Sites; ІCOMOS).

В Україні цей день називається «День пам’яток історії та культури» і встановлений згідно з Указом Президента від 23 серпня 1999 року, його  відзначають щорічно 18 квітня

Нині в Україні нараховується 1399 міст і селищ і більше 8 тисяч сіл з цінною історико-архітектурною спадщиною. У столиці, зокрема, на державному обліку перебуває 675 пам’яток, із яких 390 – загальнодержавного, тобто національного значення. Два комплекси – собор Святої Софії з прилеглими монастирськими будівлями і Києво-Печерська Лавра занесені ЮНЕСКО до Списку світової спадщини.

Пам’ятки Ковельщини: місця, пов’язані з митцями слова

Найперше Волинь і Ковельський район пов’язують з ім’ям Лесі Українки. Недалеко від Ковеля unnamed(с.Колодяжне) знаходиться музей-садиба Лесі Українки, відкритий 10 липня 1949 року в садибі, придбаній її батьком П.А.Косачем у 1868 році. З 1882 по 1907 рік тут з деякими перервами жила Леся Українка. У Колодяжному вона написала багато поетичних творів, які увійшли до скарбниці української та світової літератури.   З 1963 року музей став філіалом Волинського краєзнавчого музею. Нині площа музею становить: загальна – 830 кв.м., експозиційна – 471 кв.м., прилеглої території – садиба 1,2 га, лісопарк – 6,5 га. У музеї діє повноцінна, науково-обгрунтована експозиція, яка розкриває життєвий і творчий шлях Лесі Українки.

Музей “Лісової пісні”. Один з найоригінальніших музеїв16437_800x600_49846 України – музей драмі-феєрії “Лісова пісня” знаходиться в Ковельському районі в селі Скулин в урочищі Нечимне. Тут знаходилася лісова садиба дядька Лесі Українки – Лева, де юна поетеса проводила літні місяці. Саме від дядька Лева почула вона безліч казкових історій про мавок, русалок, лісовиків та інших персонажів народного фольклору. Зараз на території знаходиться невеликий музейний будиночок, колодязь дядька Лева, галерея дерев’яних скульптур.

Аптека Фрідріхсона в Ковелі. Одним з найцікавіших зразків довоєнної цивільної архітектури є будівля 38794747аптеки Фрідріхсона. Згідно з деякими даними, будівлю аптеки було побудовано в 1799 році, хоча експерти вважають, що це пам’ятник архітектури XIX століття. Аптека являє собою двоповерхову цегляну будівлю зі зрізаним і відсіченим еркером, який завершується чотиригранним куполом. Аптеку в Ковелі відкрив провізор Фрідріхсон.  Ссеред клієнтів  – письменник Левицький і родина Косачів. Зараз в будівлі розміщується Ковельський міський культурно-просвітницький центр з галереєю мистецтв, муніципальна аптека №1 з музейною експозицією.

 

Коментарі закриті.