З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!
Історія
24 серпня 2019 року Україна відзначає 28 років із дня проголошення незалежності. Давайте згадаємо: як усе починалося? Що цей день символізує? І коли ВРУ прийняла постанову, яка змінила історію країни?
Уперше незалежність країни українці відзначали у 1991 році. Щоправда, перша дата святкування була 16 липня. Це пов’язано із датою прийняття Верховною Радою УРСР Декларації про держсуверенітет України у попередньому, 1990-му році.
Та тільки датою офіційного святкування Дня незалежності України стало 24 серпня. Адже саме у цей день у 1991 році Верховною Радою УРСР було прийнято Акт проголошення незалежності України, що символізує волелюбність та єдність нації, віру українського народу у державу.
Остаточно День незалежності країни було підтверджено 20.02.1992 р. Саме у цей день Верховна Рада України прийняла постанову «Про День незалежності України». За рік до цих подій, 1.12.1991 р., відбувся всеукраїнський референдум. Тоді було вирішено, що Україна повинна змінити дату святкування Дня своєї незалежності.
Після того, як Верховна Рада України прийняла у 1992 р. вищезазначену постанову, історія країни змінилася. І тепер щороку українці, святкуючи 24 серпня свою незалежність, відзначають його як державне загальнонародне свято країни. А постанова від 16.07.1990 р. втратила свою силу.
Цікаві факти
У 2017-му році Сергій Майдуков, автор ілюстрацій, створив із нагоди 26-річчя свята своєрідне зображення Гугл-дудл, що символізує людей всієї України. Картинка уособлює людей, які живуть і працюють на благо країни, щоб у ній панували мир, свобода, взаєморозуміння, гармонія та повагу один до одного. Зображення Гугл-дудл уособлює українців у жовто-блакитній символіці.
У тому ж 2017-му році співробітниками посольства Сполучених штатів Америки було опубліковано кумедний кліп, де жителям України бажали щасливого Дня незалежності.
У минулому, 2018-му році, відбувся один із наймасштабніших військових парадів, де можна було споглядати протитанковий підрозділ, морську піхоту, десантно-штурмову, зведене розвідувальне відділення, ходу сухопутних військ, морських піхотинців та десантників. Відкривала парад повітряна армійська авіація.
На військовому параді відбулася не тільки урочиста хода військ, а й демонструвалася модернізація української армії. Джерело: ZNAJ.UA
10 книжок до Дня незалежності України:
Читайте українське! Любіть Україну! Зі святом!
1. Мальована історія Незалежності УкраїниБрати Капранови