Син Країни Колядок
З нагоди 85-ліття поета-шістдесятника, дисидента, політв’язня Ігоря Калинця бібліотека запросила своїх читачів на літературне частування. З насолодою «причащалися» його поезією, в якій буяють барви, звуки і аромати літа, нагадують нашій душі щось призабуте, рідне, дороге, що робить нас дитинно-щасливими.
В середині ХХ століття Україна – Калинцева Країна Колядок – була під загрозою втрати національної ідентичності. «Сприймаючи сучасність як руїну національного етносу, а опір цій руйнації як свій моральний і мистецький обов’язок, поет заходився плекати зацілілі рештки національної свідомості, лікувати її поезією», – писала про Калинця літературознавець Елеонора Соловей. За наснажену національною пам’яттю поезію, а також за правозахисні акції, за небажання плазувати перед тими, хто руйнував храм Українського Духу, поет дістав вирок – шість років ув’язнення в таборах суворого режиму і три роки заслання в Забайкалля. Повернувшись до рідного Львова у 1981 році, Ігор Калинець бере активну участь у його культурному та громадському житті, політичному протистоянні з комуністичною владою, боротьбі за релігійні, національні й культурні права українців – у русі за відродження УГКЦ, створенні Товариства української мови, «Меморіалу», Народного руху України. Він – почесний громадянин Львова, кавалер ордена Ярослава Мудрого та ордена Свободи.
Ігор Калинець – один із когорти сміливців, які словом правди зруйнували імперію зла – радянський союз. Книгу його життя і творчості перелистали учасники зустрічі в бібліотеці, що пройшла в щирій, дружній атмосфері.