ЧОРНИЙ ПТАХ ГІРКОЇ ПАМ’ЯТІ

22.09.2018 о 10:54 | Категорія: Новини

Щорічно в другу неділю вересня людство згадує усіх, хто загинув під час Другої світової війни, – військовиків, мирних громадян, а також тих, хто через бойові дії помер від голоду чи був замучений до смерті в концтаборах.

DSC_2447

Міжнародний день пам’яті жертв фашизму було встановлено в 1962 році. Саме на вересень припадають дві важливі дати, пов’язані з Другою світовою війною, – день її початку (1 вересня 1939 року фашистська Німеччина розпочала своє вторгнення до Польщі) і день закінчення (2 вересня 1945 року війна завершилася цілковитою капітуляцією Японії).

Основною метою Дня пам’яті жертв фашизму є нагадування про страшні наслідки фашистської ідеології та запобігання його відродженню у світі. Об’єднатися, щоб протистояти неофашизму, — одне з гасел цього пам’ятного дня.

Як відомо, Другу світову війну розв’язали німецькі фашисти, які мріяли про світове панування. Їхнім вождем і головним ідеологом став нацист Адольф Гітлер, котрий розглядав інші народи як “нижчу расу”, яку необхідно або завоювати і зробити рабами, або повністю знищити.

Незабаром війна охопила майже весь світ: у ній взяли участь 62 держави з 73 наявних на той час – це 80% населення Земної кулі. Зокрема, військові дії точилися на території 40 країн трьох континентів (Європи, Азії та Африки) та у водному просторі всіх океанів.

Підсумки Другої світової війни були надзвичайно трагічними: загальні людські втрати досягли 60-65 млн осіб, з них убито на фронтах 27 млн, багато з них громадяни СРСР. Також значних людських втрат зазнали Китай, Німеччина, Японія та Польща.

Варто зазначити, що бойові дії супроводжувалися колосальними руйнуваннями, знищенням десятків тисяч міст і сіл, незліченними лихами десятків мільйонів людей, що спричинило серед іншого значну економічну кризу.

Вшановуючи Міжнародний день пам’яті жертв фашизму, запрошуємо наших користувачів ознайомитися з переглядом літератури про цю жахливу сторінку історії людства.

Коментарі закриті.