Читаємо про читання

20.12.2017 о 12:49 | Категорія: Некатегоризовано, Новини
 «Є злочини гірші, ніж спалювати книги. Наприклад – не читати їх» (с) Рей Бредбері. Складно з цим не погодитися.  Сьогодні мотивуємо читати, розповідаємо, як це робити ефективно, а також знаходимо затишне містечко для релаксу з книгою в руках.

 

11 аргументів на користь книг, або чому читати корисно: 

 1. Читання збільшує словниковий запас

Особливо якщо ви читаєте твори різних авторів і жанрів, зустрічаючись зі словами й термінами, які рідко вживаються в повсякденній мові.

 1. Читання відточує аналітичні здібності і покращує концентрацію

Воно «включає» мозок. Французький письменник і філософ-просвітитель Дені Дідро стверджував, що люди, коли перестають читати, перестають і мислити.

А оскільки багато творів містять безліч деталей, які потрібно запам’ятовувати та відслідковувати, щоб розгадати таємницю або зрозуміти контекст, розвиваються аналітичні здібності. Це допомагає критично оцінювати не тільки текст і сюжет, а й те, що відбувається у вашому житті.

Читаем о чтении-советы и рекомендации

 1. Читання покращує пам’ять

Незаперечний факт. Для розуміння твору потрібно запам’ятати безліч речей і нюансів, а це тренує пам’ять. Може статися,  що дуже скоро вам не знадобляться нагадувалки на  смартфоні. ((( Більш того, читання, а це, по суті, активність мозку, яка тримає його, так би мовити, в тонусі, є профілактикою хвороби Альцгеймера. Саме тому кажуть, що воно омолоджує, адже організм старіє швидше, коли старіє мозок.

 1. Читання допомагає у спілкуванні

Воно вдосконалює мовні навички та дозволяє ясно і чітко викладати свої думки. Адже не дарма Вольтер, французький філософ-просвітитель XVIII століття, стверджував: «Читаючи авторів, які добре пишуть, звикають добре говорити». Після пари-трійки свіжих творів ви напевно станете цікавим співрозмовником, який справляє  незабутнє враження на людей, що  взагалі не читають.

 1. Читання відкриває світ і додає впевненості в собі

Будь-яка книга, по суті, є новим віконцем у світ. Вона допомагає його пізнати і дізнатися, можливо, з абсолютно іншого  для вас боку. А демонстрація виключної ерудиції та глибоких знань того чи іншого предмета сприяє впевненості в собі, власне, як і визнанню оточуючими.

 1. Читання знижує стрес

Доведено, що лише шість хвилин читання знижує рівень стресу на 65%. Навіть від нудьги рятує. Захоплюючий сюжет  допоможе відволіктися від своїх проблем та заспокоїтися.

 1. Читання зміцнює сон

Тільки якщо ви заміните щовечірній перегляд телевізора  читанням паперової книги. Справа в тому, що підсвічування екрану телевізора і нших гаджетів пригнічує вироблення відповідального за міцний сон гормону мелатоніну. А ось книга в цьому плані цілком безпечна. Чтение в кровати-познавательный досуг

Фахівці радять завести щовечірній ритуал читання. Організм буде сприймати його як сигнал про те, що скоро потрібно лягати спати.

Втім, не маємо нічого проти електронних книг  і планшетів , неймовірно зручних для читання літератури та інтернет-серфінгу. Хороша штука, особливо в дорозі: можна не тягати з собою всю бібліотеку. І у відпустку теж краще взяти букрідер, звільнивши свою валізу  від зайвих кілограмів.

Планшет-для чтения

Сучасні технології дають нам унікальну можливість завжди мати під рукою   бібліотеку з десятків тисяч книг – в будь-який час і в будь-якому місці.

До слова, якщо врахувати вартість друкованих видань, девайс досить швидко окупається.

 1. Читання дозволяє прожити життя інших людей

І ви знаєте, це унікальна можливість. Ваша уява сама  намалює декорації. Жоден фільм не дасть вам такої можливості!)

 1. Читання розвиває уяву

І чим більше ви читаєте, тим ваша здатність фантазувати краща: ви регулярно програєте в голові все те, про що читаєте.

 1. Читання допомагає у вирішенні складних завдань

І мова не про математичні приклади. Читання, підвищуючи соціальні навички, допомагає легше зорієнтуватися у навколишньому світі й налагодити потрібні соціальні контакти. Все пояснюється просто: читач художньої літератури активно взаємодіє з вигаданими персонажами та проектує на реальність отриманий досвід. Так легше знайти вихід зі складної ситуації і навіть зрозуміти свою  половинку. З цього виходить що…

 1. Читання вчить гармонійним взаєминам

Книги допомагають стати на місце іншої людини, зрозуміти мотив тих чи інших  вчинків. І це дуже захоплююче заняття. Більш того, доведено, що спільне читання робить пари міцнішими.

Правила ефективного читання

Сконцентруємося на тому, як зрозуміти, що те або інше видання заслуговує вашої уваги, як ефективно читати і запам’ятовувати корисну інформацію.

По-перше, важливо поставити перед собою мету – прочитати енну кількість книг або сторінок за певний відрізок часу. Не завищуйте планку та будьте реалістами, інакше ризикуєте не виправдати свої очікування. При цьому складайте список книг, які вам би хотілося прочитати. Це ваші плани на найближчий час. А щоб вгадати з виданням –  поверхнево ознайомтеся з ним.

Полка с книгами-саммари

Дізнайтеся про автора. Джозеф Аддісон, який стояв біля витоків англійського Просвітництва, теж вважав, що «читач прочитає книгу з набагато більшим задоволенням, якщо буде знати, хто її автор: негр або білий, холерик або сангвінік, одружений або холостяк». Також вивчіть зміст, анотацію, можливо, саммарі – короткий огляд ключових ідей з книг жанру нон-фікшн, викладений на 10-20 сторінках. І подумайте, які проблеми вам допоможе вирішити дана книга, що ви хочете дізнатися – взагалі, для чого вона вам. «Читати треба тільки те, що відповідає на питання, які виникли у вашій душі», – вважав Лев Толстой. Так воно і є.

Зрозуміти, «ваша»  це книга чи ні, як правило, можна по перших 30-ти стор. Не цікаво? Беріться за наступну,  не примушуйте себе!)

Однак час від часу все ж варто виходити за рамки звичного і звертати увагу на нові жанри та  нових авторів. Читання неприємної літератури теж здатне формувати літературний смак: щоб відрізняти погане від хорошого, треба мати уявлення і про те, і про інше. Також це потрібно для того, щоб урізноманітнити своє літературне меню, адже схожі книги і один автор можуть набриднути, переставши радувати.

Чергуйте жанри в своєму літературному меню. Це розширить ваш кругозір і буде підігрівати інтерес до читання.

А ще вивчайте літературні звички інших людей. Це як мінімум нові книги в вашу бібліотеку. Крім того, не забувайте про альтернативні формати: дайджести  та  розсилки, лонгріди та  інфографіки, статті, аудиокниги,  підкасти. Іншими словами, на книгах світ клином не зійшовся. Спритний гаджет, наявність Інтернету – і перед вами весь світ як на долоні.

Завжди виписуйте цінні думки в окремий блокнот, паралельно фіксуючи те, що ви думаєте з цього приводу. Він стане квінтесенцією того, що ви прочитали. І обов’язково час від часу перечитуйте свої нотатки. Можна робити позначки в тексті: в паперовій книзі – олівцем, а в електронній – спеціальними маркерами. Сучасні програми-читалки все це вміють. І тільки після такого осмисленого читання можна сказати, що ви прочитали книгу, а не просто «проковтнули».

Допоможе закріпити знання презентація своїх думок після прочитання твору. Можна просто обговорити найцікавіше в колі однодумців, нехай навіть в письмовому вигляді. Для цього підійде будь-яка соціальна мережа і ваші близькі та друзі. Можливо, ви підкинете  комусь ідею або книгу на літо.

Отже, резюмуючи, порадимо вам:

читати регулярно, бажано щодня, встановлюючи для себе свою особисту мету, наприклад, стільки-то сторінок або книг в такий-то проміжок часу;

– складати на майбутнє список книг, які ви хочете прочитати, ретельно вибираючи кожну по анотації, змісту, інформації про автора, а також відгуках і саммарі;

– час від часу міксувати різні жанри, теми й альтернативні формати;

– в процесі читання робити нотатки і виписувати цитати та ділитися враженнями про книгу з навколишнім світом.

Ідеальне місце для домашнього читання: як оформити

Щоб вам нічого не заважало вдаватися до улюбленого заняття, пропонуємо обладнати зону для читання – особистий куточок релаксу. Там і сформується ритуал неквапливого «поглинання» інтелектуальної їжі.) Подоконник-зона для чтения фото 6

Краще це зробити у віддаленому місці. Ізольована лаунж-зона в межах приміщень – кабінету, вітальні, спальні – цілком реальна. І нехай там буде багато світла. Ідеально – біля вікна. Підійде будь-яке широке підвіконня. Вид за вікном допоможе зняти напругу і розслабитися після довгого читання.  Уголок для чтения-на подоконнике

Можна організувати зону для читання на балконі або терасі. Підійдуть лоджія і мансарда. Открытый балкон-зона для чтения

А допоможуть створити затишну обстановку м’який плед і декоративні подушки. Мансарда, зазвичай настроює на розслаблення, робить атмосферу камерною, спонукаючи влаштуватися там з книжкою. До речі, цілком може вмістити стелажі для книг. Місце для читання можна знайти і в своєму  саду. Зона отдыха-в саду

Природа, затишний гамак, асорті  сезонних фруктів і ягід та цікава книга …, Що може бути влітку спокусливішим? Свою зелену лаунж-зону можна обладнати і в приміщенні. Не забудьте про те, що  меблі  для неї повинні  бути зручними та  не відволікати від самого процесу. Варіантів – безліч, в тому числі і дизайнерських. Деякі з них  передбачають місце для зберігання книг. Зона для чтения-оригинальная функциональная мебель

Мобільний варіант – безкаркасні крісла та пуфи. Для повного комфорту знадобиться текстиль: пледи, накидки, милі декоративні подушки, пухнасті килимки, актуальні в холодну пору року. Ну і про  освітлення  потрібно подбати.  І не захаращуйте свій куточок для читання. Кушетка, крісло або гамак, лампа або торшер, можливо, невеликий стелаж для книг або підвісні полиці – цього цілком вистачить. Ну і рослини, звичайно, потрібні. Вони зроблять його затишнішим. Також можна знайти в ньому місце для речей, які вам дорогі, наприклад: улюбленої колекції статуеток або картини. Але нехай під час читання вони знаходяться поза полем зору, щоб ваша увага не розсіювалася.

Бажаємо всім вам моря цікавих книг, які можна знайти і у нас в бібліотеці!  Приємного читання!

Використано матеріали: http://blog.comfy.ua/ua/chitaehmo-pro-chitannya/

Коментарі закриті.