«Українське чаювання»
Днями у холі бібліотеки відбувся перший захід нового формату – затишний, щирий та цікавий – «Українське чаювання».
Ідею директорки закладу Ольги Пірожик розвинули нашою креатив-командою, створили неповторну атмосферу української світлиці, додали душевного тепла, магії народної пісні та духмяних смаколиків…
Чай – це про стиль життя, про затишок, близькість, об’єднання та спілкування, про філософію. І щоразу про нього хочеться знати більше і більше.
Використали мультимедійні засоби Інтернет-центру та побували на онлайн-лекції від Максима Яременка (доктора історичних наук, дослідника Києво-Могилянської академії), яка торкнулася теми українських взаємин з чаєм – одним із найважливіших напоїв світу.
Напевно й вам буде ЦІКАВО ЗНАТИ, ЩО:
- перші згадки про чай в Україні з’являються в рукописах XVII-XVIIІ століть.
- в Гетьманську Україну чай потрапив через московське царство (згинь, сатана!!!), яке мало контакти зі східними кочовиками, монголами, які, у свою чергу, мали зв’язки з Китаєм.
- отже чай в Україну потрапив не через море і Європу, а сухопутним шляхом.
І як же без дегустації трав’яного чаю! Ми приготували висушені цілющі трави: м’яту, мелісу, чебрець, липу, чорнобривці, нагідки та лаванду. Додали запашних волинських ягід журавлини та малини, плодів шипшини та обліпихи. Неповторного аромату ритуалу чаювання додали смаколики, створені дбайливими руками колег та наших гостей. Одна з них – пані Раїса Хвещук, що добре розуміється на травах Волині, готує чайні суміші, передає їх для воїнів ЗСУ.
За приємним чаюванням співали українські народні пісні, які професійними голосами підсилювали Каріна Ткачук та Єлизавета Критчук під супровід гітари від Олександра Середи.
Поетеса та волонтерка Інна Михайлова прочитала свої щемкі вірші про чаювання на фронті, а директорка книгозбірні Ольга Пірожик створила тематичну підбірку поезій про чай, яку кожен тепер може доповнювати власними роботами чи фотографіями.
Є у цій збірці особливе фото під назвою «Тепло» від загиблого фотографа-ковельчанина Максима Бурди, яке люб`язно надала його дівчина Марія Лукашук.
Символічним вхідним квитком на захід був пакетований чай для воїнів. Зібрали аж два великі кошики (на фото) упаковом з чаєм, передали волонтерам з ГО «Берегині Волині», а вони відправили їх у Куп’янськ нашим захисникам.
Дякуємо присутнім за атмосферу, теплі відгуки та щирість сердець!
Далі буде….