Вечір-портрет Емми Андієвської
29 березня в читальній залі КЗ “Публічна бібліотека” відбулась зустріч людей, зацікавлених унікальною творчістю української письменниці, поетеси та художниці Емми Андієвської.
Просто існує СВІТ ДОБРА Емми Андієвської, в якому вона відтворює свою власну філософію бачення навколишнього (і не тільки!) словами та барвами. До цього безмежного яскравого світу всі присутні змогли доторкнутись, слухаючи розповідь методиста бібліотеки Ольги Пірожик.
Факти біографії Емми Андієвської доповнювались презентацією фото та картин на екрані та вдало підібраними відео, де присутні мали можливість почути голос самої мисткині, відчути її унікальну харизму, надихнутись її оптимізмом.
Приємним сюрпризом для усіх став виступ гості з Луцька. Пані Ірина поділилась враженнями від театральної виставии за твором “Джалапіта”, привезла репродукції картин Емми Андієвської. До слова, Музей Сучасного Українського Мистецтва Корсаків (м.Луцьк) зберігається кілька десятків живописних робіт художниці. Серед них, зокрема, унікальні картини з доповненою реальністю.
Кольорові цукерки та вибрана цитата Емми Андієвської для роздумів (чи передбачень!) на завершення вечора додали кожному позитиву.
Довідково:
Емма Андієвська є авторкою 29-ти поетичних збірок, 5-ти книжок короткої прози, 3-х романів та понад 9 000 картин. У фонді нашої бібліотеки – 3 книги письменниці. Запитуйте у відділі абонементу!
Емма Андієвська отримала Шевченківську премію з літератури 2018 року. Книжки, які було висунуто на здобуття премії: «Міста-валети», «Бездзигарний час», «Шухлядні краєвиди», «Маратонський біг» і «Щодення: перископи». Деякий час працювала бібліотекаркою у Нью-Йорку.
Виставки картин Андієвської відбувалися в США, Канаді, Франції, Німеччині, Австралії, Бразилії, Ізраїлі, Україні та Швейцарії. Поетеса є членом Національної спілки письменників України з 1994 року, українського ПЕН-клубу та Професійного об’єднання художників Баварії.
Працює вона в стилях сюрреалізму та герметизму; не отримувала спеціальної художньої освіти, малює переважно акриловими фарбами. Специфічним художнім прийомом Андієвської є повторне накладання фарби на полотна — до 30-ти разів. Таким чином вона створює стереоскопічний ефект рухомих фарб, помітний, коли дивитися на картини під різними кутами зору.
Емма Андієвська не лише відома на Заході як художниця з даром оригінального творчого мислення, її творчість комунікативна, довірливо налаштована до людей. Органічний світ Емми Андієвської привабливий і надреальний, в ньому синтезується досвід сила експресіоністів, поезія Шагала. То творчість інтуїтивна.
Емма Андієвська не втомлюється підкреслювати свою велику любов до Батьківщини: ” Україна для мене – усе, це прекрасна країна, і я вбачаю завдання в тому, щоб відкрити світові, яка вона дивовижна і який талановитий народ – українці.”