«Хрещені вогнем»
14 жовтня – особливий для українців день: це – шановане в народі свято Покрови, на честь Богоматері, нашої небесної покровительки, День українського козацтва, День народження Української повстанської армії, цього дня вшановуємо наших новітніх героїв, які захищають державу від московського агресора на Сході України, і згадуємо всі покоління борців за її Незалежність.
До Дня захисників і захисниць України бібліотекарі провели урок мужності для курсантів Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Особливим гостем заходу став 90-літній Іван Шевко, зв’язковий Української повстанської армії. Тож темою уроку був період національно-визвольних змагань 40-50-х років минулого століття, повстанський рух, який засвідчив незламний дух нашого народу.
Крім багатотомного Літопису УПА, є ще одне достовірне джерело вивчення її історії – документальна й емоційна оповідь про славні й трагічні події, що відбувалися понад 70 років тому – повстанські пісні. І хоч їх автори не були професійними поетами й композиторами, вони щиро й правдиво відтворили панораму боїв, оспівали мужність конкретних бійців-героїв. У тій шаленій смертельній заметілі пісня йшла поруч із вояками, згуртовувала, зміцнювала віру в перемогу, тамувала душевний біль, оплакувала полеглих побратимів, а бадьорого настрою додавали пісні жартівливі й сатиричні. Попри труднощі й втрати, повстанці зберігали віру в можливість вирватися з вікового рабства і збудувати свою, незалежну державу. Цей живий оптимізм і бойовий дух передають нам їх пісні.
Комуністичний режим жорстоко розправився з нескореними: знищував їх фізично й морально, їх імена ганьбили і проклинали. Смертельного переслідування, прямої заборони зазнала і повстанська пісня. Сьогодні ж вона відроджується, наче легендарний птах, допомагає нам подумки пройти з тими хлопцями і дівчатами палаючими дорогами війни.
У літературно-музичній композиції «Хрещені вогнем», яку підготували бібліотекарі, прозвучали твори з надзвичайно потужною енергетикою – маршові, ліричні, пісні-реквієми. Тож юнаки-курсанти, майбутні оборонці свого народу, вшанували пам’ять наших героїв, а допомогла нам у цьому пісня волі. Народжена в полум’ї священної боротьби, вона стукає у серце кожному, хто усвідомлює себе українцем, воскрешає пам’ять про лицарів, які, не шкодуючи молодого життя, зберегли для свого народу найцінніше – його честь.
Автор admin