Берегиня. Зустріч з Вірою Комзюк

09.03.2021 о 17:55 | Категорія: Новини

Ім’я Лесі Українки відоме нам з дитинства. Та щоразу читаємо її, наче вперше, заново відкриваючи для себе. А вона відкриває нам нас самих: «не зневажай душі своєї цвіту! Той цвіт від папороті чарівніший!» Пізнавши насолоду у невідцвітному саду її поезії, ти, здається, доторкнувся до якоїсь великої таїни і зберігаєш у серці те «вогнисте диво» у буденній сутіні й суєті. А якими ж щасливими мають почуватися люди, яким доля дарувала можливість щодня бути дотичним до її життя і творчості, жити у тому неповторному світі і відкривати його для інших!

IMG_20210307_154940_HDR

Понад 40 років служіння колодяжненському літературно-меморіальному музею Лесі Українки – за плечима його директора Віри Михайлівни Комзюк, почесного краєзнавця України, заслуженого працівника культури України, кавалера «Ордену княгині Ольги» ІІІ ступеня.

IMG_20210307_154925_HDR

За цей час музей став потужним осередком науки, культури, просвітництва. Щороку його відвідує понад 30 тисяч екскурсантів. Його колектив веде наукову, пошукову, експозиційну, масову освітню роботу. Для пані Віри це – роки напруженої праці, висока відповідальність за доручену справу і колектив, справжня одержимість у роботі, поєднана з добротою і привітністю, які відчув кожен відвідувач музею. На її рахунку – тисячі незабутніх, емоційних екскурсій, цікавих виставок, які експонувались на Волині і за її межами. У її творчому доробку кілька десятків статей в енциклопедичних довідниках, наукових збірниках, у періодиці. Музей «Лісової пісні» в урочищі Нечимному – також її заслуга.

Віра Михайлівна – співорганізатор багатьох науково-практичних конференцій, присвячених Лесі Українці й родині Косачів, за матеріалами яких видано цікаві та інформативні збірники, ініціатор та найактивніший учасник перевидань творчого доробку Лесі Українки, Олени Пчілки, Ольги Косач-Кривинюк.

 У творчій співпраці Віри Комзюк та головного хранителя Волинського краєзнавчого музею Наталії Пушкар народилися кілька унікальних видань, які стали окрасою для бібліотек, музеїв та приватних колекцій. Серед них – збірник історико-краєзнавчих нарисів «Леся Українка. Волинські сюжети», каталог-довідник «Прижиттєві документи і матеріали Лесі Українки і родини Косачів», путівники по колодяжненському літературно-меморіальному музею та музею «Лісової пісні» в Нечимному.

До ювілею Лесі Українки Віра Комзюк підготувала новий путівник, з презентацією якого побувала в гостях у читачів центральної бібліотеки. Її схвильована розповідь про справу, якій присвятила ціле життя, про колодяжненське родинне гніздо Косачів, стала справжньою екскурсією по музею. Зі словами щирого захоплення і вдячності за натхненну працю до нашої гості звернувся Анатолій Семенюк.

IMG_20210307_154905

Здавалося, поміж нас незримо була присутня і сама Леся. Її поезії лунали у виконанні Віри Комзюк та чудових декламаторів – Олени Місюри, директора будинку культури с. Доротище, Анастасії Шпак, лавреата обласного конкурсу читців «Мій любий краю», присвяченого 150-й річниці від дня народження Лесі Українки, бібліотекаря Марії Дятел, яка подарувала присутнім пісню «До мого фортеп’яно» на слова Лесі Українки та музику Людмили Лимар, викладача Ковельської школи мистецтв.   

Долаючи життєві випробування, свої особисті й загальнонаціональні, ми все частіше піднімаємо очі до вражаючих вершин духу і думки Лесі Українки, починаємо поволі доростати до розуміння коштовного спадку, який вона залишила нам. Вона послана нам самим небом, щоб вплести українську мову і культуру в цивілізаційний контекст людства та довести, що ми – європейська нація, а головне – щоб ми самі «життям своїм до себе дорівнялись».

 

Коментарі закриті.