«Все, що душа довірила словам»
21 лютого світова спільнота відзначила Міжнародний день рідної мови. Мова – це історія й світогляд, результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без мови немає народу. За даними ЮНЕСКО, із 6000 мов, які існують у світі, майже половині загрожує зникнення. Наша, українська, мова понад триста років веде боротьбу за своє виживання. Московська імперія забороняла наше слово, книжку, пісню, убивала мільйони тих, хто говорив українською. Цей наступ не припинявся ніколи, щоразу тільки посилюється. Як результат – тотальне витіснення нашої мови російською з усіх сфер вжитку. І тільки тоді наша мова матиме майбутнє, коли нею говоритимуть, писатимуть, читатимуть, співатимуть, молитимуться українці.
Саме в цей день представив на читацький суд книгу своїх віршів отець Іван з Колодяжного – настоятель храму святителя Миколая Чудотворця ПЦУ. Напевно, це дуже символічно, бо допоки хтось пише книги рідною мовою, а тим більше, коли їх хтось читає, є надія, що наша рідна мова буде жити, розвиватися.
Святе Письмо – то також зібрання високої духовної поезії, що складалася протягом століть, у миті осяяння і натхнення. Тож коли душа шукає себе в слові, коли радіє чи плаче, чи повниться вдячністю, вона складає свою молитву – або вірші. Отець Іван став записувати свої сокровенні рядки, а затим – ділитися ними із земляками.
Уже багато літ він зустрічає на порозі храму тих, хто шукає стежку до Бога. Служить людям, яких ввірив йому Господь, добрим, правдивим, мудрим, влучним і навіть поетичним рідним Словом. Нині, у важку для України годину священники стали і волонтерами, й капеланами. Серед них – і отець Іван, який пропускає крізь серце трагічні події нашого часу.
«Благослови, Боже, нашу Україну, волю та щастя їй дай!», – звертається до небес українська церква. Щирим серцем складає молитовну присвяту Україні о. Іван.
Перегортаючи сторінки історії української церкви, пересвідчуємося, що у Божому полі працювало багато подвижників, що українські священники завжди були духовними провідниками народу, просвітителями і патріотами. І сьогодні ми маємо змогу спілкуватися з такими людьми, завдяки яким ми духовно зростаємо. Привітати о. Івана з новою книгою прийшли й приїхали: о. Михайло з с. Чаруків з родиною, о. Матвій з Люблинця, о. Василь з Білина, о. Василь із с. Мощена, о. Володимир із Волі Ковельської, о. Анатолій, о. Михайло, о. Ростислав та о. Василь з Ковеля.
Поезії з нової збірки читали: Анастасія Литвин, Остап Оринчак, Ангеліна Махнюк, Надія Кравчук, Оксана Мулярчук, Уляна та Галина Стрільчук. Свою пісенну творчість присутнім подарували: вихованка Ковельської школи мистецтв Кіра Сергієнко, Галина Стрільчук, о. Василь із села Мощена зі своїми хористами, тріо «Райдуга».
Шанувальники поезії о. Івана склали йому багато щирих побажань, серед них – радості творчості та нових приємних хвилин духовного спілкування.