15 січня – 155 років від дня народження художника, педагога, культурного діяча – Андроника Григоровича Лазарчука
Цій даті присвячено тематичну виставку про відомого земляка (малою батьківщиною художника є с.Уховецьк на Ковельщині), яку організовано в читальній залі бібліотеки. З матеріалів виставки дізнаєтесь про напрями й періоди творчості Андроника Лазарчука, одного із самобутніх та надзвичайно цікавих українських художників, творчість якого, позначена впливом імпресіонізму, ще не до кінця вивчена та популяризована в Україні.
Найбільша збірка робіт Андроника Лазарчука зберігається у Волинському краєзнавчому музеї в Луцьку – понад 100, серед яких значну частину було відреставровано у Львові: портрети, краєвиди та жанрові сцени різних періодів творчості.
Був художником глибоко національним і, як багато інших українських митців кінця XIX – початку XX ст., відображав у своїх творах народні типи, природу рідного краю в повсякденній її красі, етнографічні особливості. Це своєрідна живописна енциклопедія, літопис життя українців, волинян зокрема.
В Борзні (Чернігівська обл.) на Новоміському цвинтарі з 6 вересня 1934 року покоїться прах художника, встановлено мармуровий пам’ятник митцю та надгробні плити на могилах його родини, де викарбувані слова, які були кредом його творчого життя:
«Красиве, а значить естетичне, має нести в собі головну божественну істину – добро».
Автор admin