Галина Божик: талант любити
Минає цілий рік, який ми прожили без нашого директора і прекрасної людини, заслуженого працівника культури України Галини Михайлівни Божик.
Мабуть, не було і дня, щоб ми не говорили про неї, не згадали, не відчули, як нам її не вистачає. Тільки тепер ми починаємо усвідомлювати масштаб її особистості, людського, професійного і громадянського подвижництва.
На презентацію книги її пам’яті «Галина Божик: талант любити людей, професію, Україну» в читальній залі зібралася вся бібліотечна родина Галини Михайлівни.
Спомини й розповіді представників влади, громадських діячів, керівників культурно-мистецьких установ і колективів, бібліотечних працівників, численних митців і журналістів, читачів, рідних та близьких людей розкривають постать Г. М. Божик як людини великого серця, багатогранної діяльності, високих ідеалів.
Серед присутніх було багато тих, хто написав свої спогади, а також – Микола Мартинюк, видавець книги нашої пам’яті, письменник, директор видавництва «Твердиня». Особливі слова подяки – редактору-упоряднику книги Ніні Горик, письменниці, заслуженому вчителю України яка, доклала стільки творчих зусиль, невтомної праці, любові, прагнення, щоб книга була змістовною, а ще – гарною, ошатною, щоб стала гідним пошануванням нашої незабутньої Галини Михайлівни.
Галина Божик мала справжній талант об’єднувати довкола себе тих, хто закоханий у книгу, Слово, спілкування, просвіту. Завдяки цьому бібліотечна галузь має чудових союзників – творчу інтелігенцію, духовенство, лідерів молодіжних та громадських організацій, керівників установ, представників місцевої влади й ЗМІ.
Своїми споминами поділились на зустрічі Ніна Горик, Микола Мартинюк, священники Іван Оринчак та Михайло Левочко, Оксана Багнова, секретар Ковельської міської ради, Галина Коляда, перший заступник начальника Ковельської районної військової адміністрації, Андрій Броїло, заступник голови Ковельської районної ради, Степан Топольський, керівник апарату Ковельської військової адміністрації, Андрій Мигуля, начальник управління культури, молоді, спорту та туризму виконкому Ковельської міської ради, Тетяна Матяшук, начальник відділу культури, молоді та спорту управління гуманітарного розвитку Ковельської районної державної адміністрації, Людмила Стасюк, директор Волинської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки в 2001-2022 роках, Оксана Мулярчук, вчитель і активна учасниця культурно-мистецького життя Ковельщини, син, Богдан Божик.
В пам’ять про Галину Михайлівну звучали «Аве, Марія» та «Сльози» у виконанні скрипалів-віртуозів, камерного оркестру «Квінта» під керівництвом Тетяни Корнєвої. Її улюблену старовинну народну пісню «Нема цвіту, як маківка» заспівали Наталка Шуляк і Петро Журавель. Олена Місюра, директор Будинку культури села Доротище, прочитала поезію Лесі Українки «Квіток, квіток, як можна більше квітів…» Нехай буде квіткою у вінок її пам’яті і наша зустріч, і наша Книга, і незгасні теплі і вдячні спомини.
З фотографій на екрані дивилась на нас Галина Михайлівна, як завжди, емоційна, енергійна, залюблена в життя і людей. Відеозаписи назавжди зберегли її дзвінкий голос і веселий сміх, щирі слова побажань колегам.
Письменниця Марія Чумарна запевняє: «Душа і по смерті тіла продовжує жити, любити і творити. І творчим началом всіх її можливостей і проявів є Слово як носій самої матриці вічного Буття». Нехай Галина Михайлівна Божик завжди живе у нашому Слові-спогаді. Дякуємо долі за прожиті разом щасливі роки. Низько вклоняємось перед її пам’яттю.