Словопоклонник Михайло Слабошпицький
26 липня – 75 років від дня народження Михайла Слабошпицького.
Михайло Слабошпицький – громадський діяч, український літературознавець, публіцист і письменник.
“Михайла Слабошпицького 75 років тому народив Шевченків край — Черкащина, сонячне ядро давньої України-Руси. “Це людина, яка змалку, з часів сталінсько-колгоспного кріпацтва, тяжкого повоєнного часу увібрала в себе безцінні скарби народної мови, виплекала і примножила їх, віддавши нам свої твори. Слабошпицький — один із унікальних носіїв, переосмислювачів і трансформерів української літературної мови. Його діапазон — від ніжності до найвищого звучання слів і стогонів, народжених у битвах і повстаннях, від притчевої багатозначності до філософських модерних текстів. Творчість Михайла Слабошпицького — це суверенна територія української мовно-історичної спадщини і ніяким ордам імперії зла, ніяким ординцям “руського міра” не вдасться анексувати цю територію. Вона належить усім нам, сучасним і майбутнім українцям”.
Юрій Щербак, науковець, письменник, дипломат, очільник (2016р.) Комітету з присудження Національної премії .
У 1971 році Слабошпицький закінчив факультет журналістики в Київському університеті. Після працював кореспондентом, був редактором відділу критики газети “Літературна Україна”, також він працював головним редактором в газеті “Вісті з України” і журналі “Вавилон-XX”.
З 1992 по 1998 займав посаду першого голови секретаріату Всесвітньої української координаційної ради. А в 1999 р. став членом Центральної ради УНП “Собор”. Також, Михайло входив до Асоціації українських письменників.
Слабошпицький був виконавчим директором Ліги українських меценатів, директором видавництва “Ярославів Вал” (1995). З 2006 року обіймав посаду секретаря ради Національної спілки письменників України.
Слабошпицький був співголовою координаційної ради Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Серед його робіт є понад два десятки книжок для дітей та юнацтва, проза, публіцистика й літературна критика.
У 2005 році Слабошпицький став лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка за роман-біографію «Поет із пекла (Тодось Осьмачка)».
На 75-му році він пішов з життя… в ніч з 29 на 30 травня 2021 року.
Його дружина Світлана Короненко написала на своїй сторінці в Facebook: “Сьогодні вночі помер Михайло Слабошпицький. Кохаю. Плачу. Я хочу написати, скласти книжку спогадів про Михайла Слабошпицього, хочу, аби про нього написали всі ті,хто його любив і кого він шанував і любив.”
(На фото: книжкова виставка в читальній залі бібліотеки).