Рекомендаційні списки

«Слово Боже у житті та місії церкви в Україні»

2018 – рік Слова Божого в Україні за  рішенням Всеукраїнської ради церков

1512215876_boze-chrany-ukrainu2018 рік проголошений Всеукраїнською Радою Церков Роком Біблії. У відповідь на ініціативу Всеукраїнської ради і релігійних організацій, Синод Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, який відбувся 13-14 лютого 2018р. у Брюховичах, постановив:

 • Підтримати пропозицію Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій про оголошення 2018 року Роком Божого Слова в Україні.
 • Створити Організаційний комітет із відзначення Року Божого Слова в Україні.
 • Взяти за основу і затвердити з внесеними поправками та пропозиціями План відзначення Року Божого Слова в Україні.

Для кожного християнина Рік Божого Слова – це добра нагода відкрити глибини власної віри, глибше пізнати Слово Боже та жити згідно Нього.

Мета нашої Церкви – запропонувати усім вірним через читання Святого Письма зустрітися з Господом та навчитися з Ним спілкуватися.

Здійснити задумане можливо за допомогою різних інструментів, що поглиблюють досвід духовного життя, а саме:

 • молитовне читання Святого Письма,
 • біблійні конференції та формаційні семінари для провідників спільнот молитовного читання Святого Письма;
 • читання та роздумування над біблійною літературою та коментарями;
 • організація та проведення різних заходів, присвячених молитві та дослідженню Святого Письма.

Вебліографічний список

 1. 2018 – Рік Божого Слова в Україні –  http://pcc.ugcc.org.ua/?p=22327 
 2. Про «Національний день молитви» в Україні.- https://nlc.kiev.ua/natsionalnii-dien-molitvi-v-ukrayini-vidbudietsia-2-chiervnia/ 
 3. Слово Життя»: союз християнських церков України –http://wolukr.org/ 
 4. Українська уніонна конференція (Церква Адвентистів сьомого дня) – https://uuc.adventist.ua/yak-rozpovsyudzhuvaty-slovo-bozhe-v-yevropeyizovanij-ukrayini/
 5. «Боже Слово і Катехизація», — Блаженніший Святослав про цьогорічний Синод Єпископів УГКЦ https://kyrios.org.ua/news/m/38341-bozhe-slovo-i-katekhyzatsiia
 6. Слово Боже прокладає шлях усередині нас. Папська катехиза за 31 січня 2018 р. – http://kmc.media/2018/02/01/slovo-bozhe-prokladaye-shlyakh-useredyni-nas-papska-katekhyza-za-31sichnya-2018roku.html
 1. Блог з безкоштовним онлайн курсом про Ісуса, Спілкування з особистим наставником, «Курс про Бога та Ісуса »: https://proboga.in.ua
 2. Вивчення Біблії – https://www.twr360.org/topic-bible-study-ukr/?lang

 

«Школа в Україні та Європі»

    2018р. оголошено роком продовження розвитку  української освіти

    31d4a823687f0566d75edb7eb21960e4_top_5_samykh_neobychnykh_shkol_ukrainy_depositphotos_12359307

ЦІКАВИНКИ ПРО ШКОЛУ

Слово «школа» є в усіх слов’янських мовах. У давньогрецькій мові було слово «схоле». Від нього походить і наше «школа», але значення його у греків було іншим: спочатку «затримка», потім «заняття у вільний час», далі «читання», а вже пізніше — «лекція», сучасне — «школа».
З’явилися перші школи ще у давніх греків десь у VI ст. до н. є. Вчилися в них лише хлопчики з родин вільних громадян. Спочатку вони відвідували школу, де їх навчали читати, писати, рахувати. Потім переходили до школи, де їх навчали співів, музики, поезії. Пізніше, в інших школах, здійснювалося фізичне виховання й загартування: тут готували майбутніх воїнів. Усі школи були приватними.
У Київській Русі перші школи з’явилися в кінці X століття. Наша школа була теж багатоступеневою: спочатку елементарна школа, потім граматична, далі школа риторів. Училися в них здебільшого діти заможних людей.

Сьогодні школа доступна кожному з вас. І все залежить лише від вашого сумлінного ставлення до навчання, бо головне завдання школи — зробити вас розумними, фізично розвинутими, культурними, вихованими людьми.

Вебліографічний список

 1. Школа в Україні та Європі: де краще? – http://kordon.in.ua/news/shkola-v-ukrajini-ta-evropi-de-krasche-64627/
 2. Василь БІДНОВ. ШКОЛА Й ОСВІТА НА УКРАЇНІ       http://litopys.org.ua/cultur/cult05.htm
 1. Стара сільська школа у селищі Петриківказа кілька місяців  перетворилась у сучасний освітній простір…https://life.pravda.com.ua/society/2018/06/4/231379/

 4. Шкільництво в Україні – Вікіпедія.-  https://uk.wikipedia.org/wiki/

f0aa749172785bbbae5f50a3ff8281c0_top_5_samykh_neobychnykh_shkol_ukrainy_depositphotos_68964703

5. Школи MBA в Україні – http://www.osvita.org.ua/mba/ukraine/

 1. ГО Європейська освіта і наука в Україні https://euedusci.wordpress.com/

 7. Школа-церква-держава: досвід європейських країн.- https://www.religion.in.ua/zmi/ukrainian_zmi/37972-shkola-cerkva-derzhava-dosvid-yevropejskix-krayin.html

 1.  Навчання по-норвезьки.- http://nus.org.ua/articles/navchannya-po-norvezky-yak-vidkrytist-i-dovira-roblyat-shkolu-yakisnoyu/


 WEBліографічний список

«Визначні, цікаві місця Ковельського району»

/до оголошення  2018-го  року  в Україні роком відновлення і реставрації культурної спадщини/ Ков_р-н

1. http://www.kovelrada.gov.ua/monuments.html –Офіційний сайт міста Ковель – Перелік пам’яток. Що перебувають під охороною держави.
 2. http://www.cult-voladm.com.ua/monuments_history/ – Управління культури Волинської облдержадміністрації – ПЕРЕЛІК пам’яток історії національного значення Волинської області, занесених до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
3.http://volynrada.gov.ua/map/kovelskii-raion– Офіційний сайт Волинської обласної ради – інтерактивна карта та опис пам’яток Ковельського району.
 4.http://kowel.rayon.in.ua/news/39949-pokazhit-svitu-kulturni-pamiatki-kovelshchini – Район Ковель –  «Покажіть світу культурні пам’ятки Ковельщини»
 5. http://www.zamky.com.ua/volynska-oblast/arheologiya-ta-starodavnya-istoriya-kovelskogo-rajonu/   Замки, відпочинок, оздоровлення, зцілення в Галичині – Археологія та стародавня історія Ковельського району.
 6.http://shtetlroutes.eu/uk/kovel-cultural-heritage-card/ Шляхами штетлів. Об’єкти єврейської культурної спадщини в транскордонному туризмі – Ковель. Карта історико-культурної спадщини
 7.  https://uk.wikipedia.org/wiki/  Пам’ятки архітектури Ковельського району Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
 8.    https://ua.igotoworld.com/ua/poi_catalog/407930-kovelskyi-raion.htm – IGO to world – Ковельський район: всього описано  об’єктів  69.

УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКИЙ РІК МОВ 2017/2018

banner-3-w1474-h0

 ВЕБліографічний список

 Рішення про проведення Українсько-німецького року мов було прийнято у 2016 році міністрами закордонних справ обох країн, щоб через 25 років після початку дипломатичних відносин поглибити взаємну довіру та дружбу між Німеччиною та Україною, а також ще більше розвинути співпрацю у сферах освіти та культури.

Урочисте відкриття відбулося в рамках проведення спільного Фестивалю мови та культури у вересні 2017 року в місті Києві. Спільний Рік мов завершиться влітку 2018 року проведенням міжнародного Освітнього конгресу. Протягом всього року мова та література стануть платформами для передачі сучасної культури, освітніх стандартів та європейських цінностей.

 Програма Українсько-німецького року мов включає три основних напрямки:

 Німецька мова відкриває перспективи для молодого покоління:

 1. Завдяки німецькій мові молоді українці отримують підтримку в їхньому професійному розвитку і перед ними відкриваються кар’єрні перспективи. Вона є ключовим елементом культурної освіти.
 2. Знайти спільну мову для вшанування пам’яті та вираження власної громадянської відповідальності:
 3. Історично-критична пам’ять та поточна активна участь громадянського суспільства є ключовими елементами досягнення стабільності та посилення України, які підтримуються за допомогою дискурсу та проектів обміну між двома країнами. Ми хочемо підтримати пам’ять, яка допускає багато аспектів та підходів, яка підкреслює особисту відповідальність і, таким чином, спонукає громадянське суспільство до активної участі з почуття особистої відповідальності.
 4. Українсько-німецький літературний діалог:

Наші точки дотику в Європі:Підтримка перекладів та літературні зустрічі є тими платформами, завдяки яким стає зрозумілою суть спільного мирного проекту європейської інтеграції і за допомогою яких можна вести діалог про цінності в Європі, які нас поєднують.

Rosetta Stone

http://www.rosettastone.eu

Найпопулярніший інтерактивний курс для вивчення німецької мови, спочатку розроблений як комп’ютерна програма, пізніше адаптований до мобільного додатку. Обидві версії платні. Сміливці можуть спробувати знайти нелегальні безкоштовні програми на просторах Мережі, однак радимо придбати – грошей це вартує.

Rosetta Stone призначена для вивчення мови з початкового рівня: у процесі використовується виключно німецька. Курс комбінує зображення, текст і звуки, створюючи у свідомості образи й логічні ланцюжки – ніякого заучування слів і речень. Rosetta Stone неодноразово отримувала нагороди за метод динамічного занурення й стане хорошим помічником для самостійного вивчення мови.

Німецька з Deutsche Welle

http://www.dw.com/uk

Величезна безкоштовна база структурованих уроків, вправ та інтерактивних завдань з німецької мови. Розробник – німецька медійна компанія Deutsche Welle. Розпочати вивчення можна з будь-якого рівня й при бажанні зосередитися на розмовних навичках або граматиці. Також є можливість завантажити уроки-подкасти на мобільний та слухати їх протягом дня.

Німецька від Goethe-Institut

https://www.goethe.de

Безкоштовні вправи та відео-уроки для учнів з різним рівнем володіння мовою. Є окремий розділ для вивчення німецької за професійним спрямуванням: технічна лексика, робота у соціальному секторі тощо. Також можеш скористатися розробленими Goethe-Institut мобільними додатками й іграми для вивчення німецької.

Подкасти

«Grüße aus Deutschland»

 http://www.ferienwerk-koeln.de

Понад 60 різноманітних подкастів німецькою за рівнями А1–В1. Гарний спосіб потренувати розуміння та сприйняття мови на слух.  Текстовий супровід можна знайти в документі під кожним подкастом.

Easy Online German

http://www.easy-online-german.com/

Ресурс для початківців. Тут зібрані вправи з основ граматики, читання, відеотренування. Є  можливість удосконалити базовий словниковий запас, потренувати правильність вимови та сприйняття інформації на слух.

Audio Lingua

https://www.audio-lingua.eu

Найкращий спосіб вивчити мову – постійно читати та розмовляти німецькою, а також слухати носіїв мови. Audio Lingua дає таку можливість, адже це ресурс із короткими (максимум 2 хвилини) записами німців, що розмовляють на повсякденні теми. Вони розповідають про сім’ю, погоду, їжу та навіть політичні вподобання. Аудіо розділені за рівнями: як бонус, можна знайти подкасти на різних німецьких діалектах.

TestDaF

https://www.goethe.de

Ресурс для самостійної підготовки до TestDaF (тест з німецької мови як іноземної), що згодиться для вступу на німецькомовну програму в університеті. На сайті зібрана вся необхідна інформація про іспит і пробні завдання до кожної частини.

Deutschlernerblog

https://deutschlernerblog.de/

Deutschlernerblog – ресурс з великою базою граматичних вправ, завданнями, що тренують сприйняття мови на слух і читання на всіх рівнях володіння мовою. Також можна знайти ігри для швидкого запам’ятовування слів, посилання на німецькі відео, музику та ще багато корисних і цікавих матеріалів.

Deutsch lernen

http://www.dw.com/de/deutsch-lernen

Чудовий ресурс для тих, хто любить самостійно організувати навчальний процес. Спершу ти можеш пройти короткий тест для визначення рівня мови, а потім перейти до граматичних вправ, де пояснюються певні правила.

Free German lessons

http://www.deutschakademie.de

Ресурс для самостійного навчання у формі тематичних відео, повільно начитаних новин, текстів і навіть вікторин. Крім цього, тут є такі потрібні граматичні таблиці. Проте систему навчання слід організувати самостійно

Німецька від BBC

http://www.bbc.com

Гайд від ВВС для початківців і просунутих знавців німецької. Сайт пропонує визначити рівень мови та можливість вивчити базову лексику, щоб розповісти хто ти, звідки приїхав. На ресурсі також знайдуться книги з граматики та численні вправи.

*************** 2017 ****************

«Безкоштовні  е-курси  німецької  мови»

Результат пошуку зображень за запитом "німецька мова"

2017-й рік проголошено  роком німецької мови в Україні

Вебліографічний список

 Сьогодні німецькаперша найпоширеніша мова у Європі і друга за популярністю іноземна в Україні. Більшість найвідоміших інноваційних компаній розташовані саме у Німеччині. Навіть прогресивні японці зосереджуються на німецькій – її вивчають 68% студентів у Японії. Тож варто детальніше пізнати цю мову.

Мовні соціальні мережі

Кому важко дається граматика: lang-8.com

Сервіс призначений для тих, хто хоче ідеально засвоїти граматику. Працює він просто: ви пишете текст мовою, яку вивчаєте, після чого за нього береться носій відповідної мови і вносить до тексту правки. Мови: носії мов із 190 країн.

Поспілкуватися в компанії: sharedtalk.com

Даний сайт є продуктом найвідомішого виробника електронних систем для вивчення мов Rosetta Stone. Тут ви можете спілкуватися з однією людиною, але також сайт володіє особливою функцією – «будинок чатів». У цьому будинку можуть бути присутні більше двох людей, що створює атмосферу бесіди в компанії. 

Досить зареєструватися, ввести параметри пошуку співрозмовника: рідна мова та мова, яку вивчаєте. Потім з’явиться список підходящих чатів із зазначенням учасників. Мови: носії мов більш ніж з 50 країн.

Випадковий співрозмовник: omegle.com

Тут ви зможете швидко відшукати іноземного співрозмовника. Функціонал зведений до мінімуму: ви пишите одне слово в графі «інтереси» і вибираєте текст або відео. Також якщо ви увімкнете «Spy mode», то можна буде поставити будь-яке питання, на яке, повірте, знайдеться, кому відповісти – онлайн на сайті майже завжди 20 тисяч осіб.  Мови: 66 з розкладки Google.

Безсумнівно ваш викладач: italki.com

Додатки, картки, книги і «випадкові співрозмовники» – все це, безумовно, корисно. Але що може бути краще справжнього вчителя? На сайті ви зможете переглянути великий список профілів учителів і вибрати викладача, виходячи з його досвіду і відгуків про нього студентів. З-понад тисячі вчителів ви напевне знайдете того, який відповідає вашим потребам і стилю спілкування. Велика частина функцій сайту безкоштовна. Мови: більше 100.

Корисні ресурси:

German.about.com — граматика, вправи, тренінги для розвитку слуху і правильної вимови.

Dw.de —курс німецької мови від німецької радіостанції «Deutsche Welle». Сайт містить файли і новини у форматі mp3 на різні теми.

Speakasap.com — сайт Олени Шипілової. Хто хоч раз починав вчити німецьку самостійно, напевно, вже чув її ім’я.  Обов’язково знайдіть і подивіться всі її уроки на YouTube.

http://www.dw.com/uk Курси за рівнями володіння німецькою. Тест на визначення рівня володіння мовою.

http://www.dw.de/   «Німецька хвиля». Є мільйон вправ для самостійного опрацювання, аудіо курс, різні відео з перекладом для різних рівнів, казочки і серйозніше. Новини різні, не просто переклад німецьких новин.

CosmopolitOnline – тут лише з десяток фільмів, проте вони одні з кращих, є з російськими та німецькими субтитрами.

Filme auf Deutsch – група VK (відкрита), крім фільмів тут і книги, уроки, поради та різна інформація по темі вивчення німецької мови.

Поради для вивчення німецької мови:

 • Зосереджуватися треба на меншому. Не варто думати глобально, радше потрібно розділити слова на частини, рубрики, сфери.
 • Швидко опанувати німецьку лексику можна, якщо підбирати асоціації. Шукайте схожість німецьких слів з українськими.
 • Використовуйте електронні додатки. Нині існує величезна кількість мобільних програм, за допомогою яких можна додатково поглиблювати свої знання німецької мови. Слухайте аудіозаписи тоді, коли виконуєте якусь механічну роботу.
 • Німці – дуже практична нація. Тому в цій мові велика кількість багатозначників, тобто слів, які мають два – три і більше значень. І це дуже зручно, адже замість дев’яти українських слів досить вивчити одне німецьке!
 • Німецька мова належить до групи германських мов, а українська – до слов’янських. Між ними є багато відмінностей. Але обидві вони належать до індоєвропейської мовної сім’ї. Тому певні схожі риси у них є і у граматиці, і у лексиці.
 • У середньому для досягнення початкового рівня з нуля вам потрібен буде всього один рік, а не 10 – 11, як у школі. Далі процес потрібно пришвидшувати, займатися інтенсивніше. Проте не варто намагатися поглинути інформацію усю й відразу, не перевантажуйте свій мозок. Опанувати середній рівень можна за 6 місяців.
 • Мову потрібно вдосконалювати завжди, бо у неї немає кінцевої точки, якщо не приділяти їй уваги, все забувається.

Підготувала:

провідний бібліотекар відділу інформаційних технологій

І. Малиновська

 

2017-й рік проголошено  Роком Української Революції

Результат пошуку зображень за запитом "укр революція 100 років"

У березні 2017 року виповнюється 100-ліття від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття

Вебліографічний список

Що таке Українська революція?

Українська революція 1917–1921 років розпочалася в умовах революційних потрясінь, які охопили Російську імперію у березні 1917-го. Проте вона стала самодостатнім історичним явищем із самобутніми специфічними рисами. Ключовим її рушієм був український народ і його політична еліта, що зазнала еволюції від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення необхідності утвердження власної державної незалежності.

Українська революція має чіткі хронологічні рамки. Її нижня часова межа пов’язана зі створенням у березні 1917 року Української Центральної Ради (далі – УЦР) на чолі з Михайлом Грушевським. За короткий час вона перетворилася з представницького органу українського громадського руху на повноцінний парламент Української Народної Республіки (далі – УНР).

Верхня межа Української революції – жовтень–листопад 1921-го, коли масовий антибільшовицький повстанський рух ослаб після поразки Другого Зимового походу армії УНР.

У ході революції український народ уперше в ХХ сторіччі створив незалежну національну державу, яка у формі різних утворень мала всі ознаки незалежної держави: територію, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мову. Вперше після століть бездержавності відбулось об’єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель.

Досвід самостійної соборної України відіграв вирішальну роль у подальшій визвольній боротьбі Українського народу. Розуміння здобутків революції та усвідомлення причин її поразки має стати важливим уроком для сучасної розбудови незалежної України.

Термін “Українська революція” був уведений в обіг самими учасниками подій. Таке означення є в працях Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Симона Петлюри, Дмитра Дорошенка й інших діячів доби. Радянська історіографія викорінювала цю дефініцію, й на події в Україні поширювала поняття “Велика Жовтнева соціалістична революція” та “Громадянська війна”. Усе, що не вписувалося в рамки “генеральної лінії партії”, подавалося як “контрреволюційне” та “буржуазне”. Водночас українські історики в діаспорі досліджували Українську революцію 1917–1921 років. Роботу продовжили вітчизняні науковці в незалежній Україні.

Перелік наукових і науково-популярних Інтернет-публікацій

Бойко Олена. Символ українського героїзму. Бій під Крутами: факти й оцінки [Електронний ресурс] / Бойко Олена. // День – 2008. – 02.02. – Режим доступу : https://day.kyiv.ua/uk/article/istoriya-i-ya/simvol-ukrayinskogo-geroyizmu

Верстюк В. День Соборності України: історія виникнення традиції й свята [Електронний ресурс] / В. Верстюк. // Європейська Україна – Режим доступу : http://eukraina.com/publ/human_development/den_sobornosti_ukrajini_istorija_viniknennja_tradiciji_j_svjata/6-1-0-185

Гай-Нижник П. ІV Універсал Української Центральної Ради – проголошення незалежності УНР [Електронний ресурс] / Павло Гай-Нижник. // Особистий сайт – Режим доступу : http://www.hai-nyzhnyk.in.ua/doc/video_iv_universal..php

Гай-Нижник П. Акт злуки УНР та ЗУНР: втілення і крах ідеалу Соборної України [Електронний ресурс] / Павло Гай-Нижник. // Особистий сайт – Режим доступу : http://www.hai-nyzhnyk.in.ua/doc/172doc.php

Галущак М. “Потрібний живий ланцюг Львів–Луганськ”: інтерв’ю із істориком Олегом Павлишиним [Електронний ресурс] / Галущак М. // Історична правда – 2013. – 01.22. – Режим доступу : http://www.istpravda.com.ua/articles/2013/01/22/109449/

Зінченко О. Незалежність №1: Коли Грушевський насправді її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти [Електронний ресурс] / Зінченко О. // Історична правда. – 2015. – 26. 01. – Режим доступу : http://www.istpravda.com.ua/articles/2015/01/26/146960/

Ісаюк О.  Забута незалежність. За один рік до Соборності [Електронний ресурс] / О. Ісаюк // Історична правда. – 2012. – 22. 01. – Режим доступу: http://www.istpravda.com.ua/columns/2012/01/22/69636

Калинчук Д. Як українська армія захопила Крим. Квітень 1918 року [Електронний ресурс] / Дмитро Калинчук // Історична правда. – Режим доступу:  http://www.istpravda.com.ua/articles/2014/04/2/142216/

Луцький М. Правовий аспект Акта злуки УНР та ЗУНР [Електронний ресурс] / Луцький М. // Науково-інформаційний вісник “Право”. – 2014. – № 9. – Режим доступу: http://iful.at.ua/NIV-9-2014/6.pdfhttp://iful.at.ua/NIV-9-2014/6.pdf

Мельник І. Дві листопадові революції у Львові – 1848 і 1918[Електронний ресурс] / І. Мельник // Режим доступу: http://zbruc.eu/node/14875

Нариси історії української революції 1917-1921 років. : у 2 кн. / редкол.: В.А. Смолій (голова) та ін. ; Нац. акад. наук України, Ін-т історії України. – К.: Наукова думка, 2011. – Кн. 1 [Електронний ресурс] / [В.Ф. Верстюк (кер.) та ін.]. – 2011. – 390 с. Режим доступу: http://chtyvo.org.ua/authors/Smolii_Valerii/Narysy_istorii_ukrainskoi_revoliutsii_1917-1921_rokiv_Knyha_1/

Нариси історії української революції 1917-1921 років. : у 2 кн. / редкол.: В.А. Смолій (голова) та ін. ; Нац. акад. наук України, Ін-т історії України. – К.: Наукова думка, 2012. – Кн. 2 [Електронний ресурс] / – 2012. – 464 с. Режим доступу: http://shron.chtyvo.org.ua/Verstiuk_Vladyslav/Narysy_istorii_ukrainskoi_…

Свято галицької незалежності у Львові [Електронний ресурс] // Історична правда. – Режим доступу : http://www.istpravda.com.ua/short/2010/11/1/2106/

Сеньків М. Акт злуки УНР та ЗУНР – знакова подія української історії [Електронний ресурс] / Сеньків М. // СНУ імені Л.Українки. Історичні студії. – 2013. – Режим доступу : http://esnuir.eenu.edu.ua/bitstream/123456789/6620/1/Senkiv.pdf

Скорич Л. Акт злуки 22 січня: передумови і наслідки [Електронний ресурс] / Скорич Л.  // Львівська політехніка. Історичні науки. – 2008. С. 97–101. – Режим доступу :http://vlp.com.ua/files/15_8.pdf

Соборна Україна: від ідеї до сьогодення [Електронний ресурс] // Електронна бібліотека НЮУ імені Я.Мудрого – Режим доступу : http://library.nlu.edu.ua/index.php?option=com_k2&view=item&id=304:soborna-ukraina-vid-idei-do-sohodennia&Itemid=236

Тимченко Р. Акт злуки 22 січня 1919 р. та проблеми його реалізації (січень–листопад 1919 р.) [Електронний ресурс] / Р. Тимченко // Український історичний збірник – 2009. – Вип. 12. – С. 183–193. – Режим доступу : http://dspace.nbuv.gov.ua/bitstream/handle/123456789/10692/23-Tymchenko.pdf?sequence=1

У вихорі революції 1917–1921 років. Наш Крим: неросійські історії українського півострова [Електронний ресурс] // Режим доступу : http://www.memory.gov.ua/sites/default/files/nash_krym_2016.pdf

Файзулін Я., Скальський В. Свято Злуки: унікальні фото від Інституту національної пам’яті [Електронний ресурс] / Файзулін Я., Скальський В. // Історична правда – Режим доступу :http://www.istpravda.com.ua/artefacts/2011/01/22/17352/#19

Чоп Г. П’ять спроб України оголосити незалежність: від Центральної Ради до ОУН [Електронний ресурс] / Г. Чоп. // IPress.ua. – Режим диспуту : http://ipress.ua/articles/pyat_sprob_ukrainy_progolosyty_nezalezhnist_vid_tsentralnoi_rady_do_oun_26149.html

5 цитат діячів революції 1917–1921 років

 1. Сергій Єфремов: “Добре оборудована і поставлена українська школа далеко, безмірно більше може дати для справи політичної автономії, ніж сотні найкращих демагогічних трактатів. Кілька поколіннів, переведених через рідну школу, дадуть таку міцну й непохитну відпору до наших політичних демагогів, якої не створити всякими гострими заходами”.
 2. Михайло Грушевський “Кінець московської орієнтації”: “Перше, що я вважаю пережитим і віджитим […], се наша орієнтація на Московщину, на Росію, накидувана нам довго й уперто силоміць і кінець кінцем присвоєна собі значною частиною українського громадянства. Вона була підірвана російською революцією, що ослабила той московський примус… Ну а війна більшовиків з Україною рішуче поставила хрест над сею ідеологією, розв’язала всякі моральні вузли, яких-небудь очах ще могли зв’язувати Українця з московським громадянством… Я вважаю таке визволення від “песького обов’язку” супроти Московщини надзвичайно важним і цінним”.
 3. Симон Петлюра “Відозва до українських солдат”: “Я, яко генеральний секретар по військових справах в Українській Народній Республіці, закликаю всіх вас, мої товариші й друзі, в теперішній час до загальної дружньої роботи. Будьте організовані та з’єдинені всі за одного і один за всіх”.
 4. Володимир Винниченко “Відродження нації”: “Центральна Рада мала служити переважно національним центром, вона мала завдання зібрати всі сили, які мало українство, тими силами привести маси до національної свідомості… спіраючись на це, творити соціальні перебудову в відповідних наших, національних формах”.
 5. Михайло Грушевський “Спомини”: “…19 березня відбулася українська маніфестація. Своїм грандіозним характером, своїм одушевлінням, своїм ентузіазмом вона перейшла всі наші сподіванки. В ній узяли участь понад сто тисяч людей… Українська маніфестація була переломним моментом в розвитку українського руху в Києві”.

Підготувала:

провідний бібліотекар відділу інформаційних технологій

І. Малиновська

 

«100-річчя Союзу Українок: гідне минуле, шляхетне майбутнє»

Результат пошуку зображень за запитом "союз українок"

 Вебліографічний список

21 лютого 2017 року виповнюється 100 років з часу створення Союзу Українок. Це найбільша жіноча організація в Галичині (і на українських землях взагалі), перейменована (1917) з «Жіночої громади», з осідком у Львові. Діяла до 1938. У 1991 була утворена ВГО «Союз Українок» із місцем знаходження у Києві.

 1. Богачевська-Хомяк М., Веселова О.М. ЖІНОЧИЙ РУХ В УКРАЇНІ [Електронний ресурс] // Енциклопедія історії України: Т. 3: Е-Й / Редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. НАН України. Інститут історії України. – К.: В-во “Наукова думка”, 2005. – 672 с.: іл. – Режим доступу: http://www.history.org.ua/?termin=Zhinochy_rukh_v_Ukraini
 1. http://su.org.ua/  – офіційний сайт Всеукраїнської громадської організації «Союз Українок». Це  добровільна всеукраїнська жіноча громадсько-просвітницька організація, яка є спадкоємницею демократичних традицій СУ, що діяв в Україні з 1917 року, був ліквідований внаслідок більшовицької окупації у 1939 році і відновив свою діяльність у 1991 році.
 1. https://uk.wikipedia.org/wiki/ – інтернет-енциклопедія «Вікіпедія» про «Союз Українок»
 1. https://uk-ua.facebook.com/- /Сторінка «СУ» в соціальній мережі «Facebook»
 1. http://su.org.ua/category/uncategorized/ – /Волинський відділ «СУ»
 2. Енциклопедія українознавства : Словникова частина : [в 11 т.] / Наукове товариство імені Шевченка ; гол. ред. проф., д-р Володимир Кубійович. — Париж ; Нью-Йорк : Молоде життя ; Львів ; Київ : Глобус, 1955—2003.  Точка доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki
 3.  http://ddr.minjust.gov.ua/uk/4c3ee195f2e0a0ab4fa0c9b945625599/soyuz_ukrayinok_vseukrayinske_gromadske_obednannya/ – про символіку організації «СУ»
 4. https://uk.wikipedia.org/wiki/ –  про «Союз Українок Америки»

Підготувала:

провідний бібліотекар відділу інформаційних технологій

І. Малиновська

 

 

%d1%80%d0%b5%d1%84%d0%be%d1%80%d0%bc%d0%b8-copy Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації
Президент України; Указ від 26.08.2016 № 357/2016- http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/357/2016

Президент підписав Указ «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації» –  http://www.president.gov.ua/news/

Наступного року (2017) в Україні відзначатимуть 500-річчя Реформації – http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4879/art/1476127506.html

Віктор Уколов: Політолог, колишній журналіст, зараз співпрацює з президентом Порошенком

500 років Реформації – Україна по-справжньому віддаляється від Росії 28 серпня 2016 – http://blogs.pravda.com.ua/authors/ukolov/57c275783ec76/

РЕФОРМАЦІЯ – ВТРАЧЕНИЙ ШАНС УКРАЇНЦІВ? Петро Кралюк, 5 вересня 2016 –
http://tsn.ua/blogi/themes/politics/reformaciya-vtracheniy-shans-ukrayinciv-740710.html

 

 

Шевченкова подорож по Волині

Чомусь так склалося, що, віддаючи шану Кобзарю-поету, ми забуваємо про його інше обдарування – він був не менш талановитим художником. Саме з «малярською» творчістю Шевченка певною мірою пов’язана Волинь.

Питання про перебування Шевченка на Волині залишалося тривалий час дискусійним. Але знайдений запис в інвентарній прицерковній книзі села Секунь Старовижівського району, як і зібрані вченими спогади-перекази очевидців, є досить переконливими аргументами. В «Описи церковного имущества», заведеній ще 1806 року, навпроти «Образу Божої Матері за Престолом» було зазначено: «1846 году образ сей рештаврирован проезжим живописцем Тарасием Шевченком». Шевченко не просто обновив ікону, а домалював прикраси, характерні для української жінки, – коралі. Крім того, змалював саму стару церкву с. Секунь.

У вересні 1846 року Тарас Шевченко отримав розпорядження від Київської Археографічної комісії виїхати у різні місця Подільської та Волинської губерній для збору народних переказів, пісень, історичної ваги документів, оглянути і замалювати стародавні могили, монументальні пам’ятки і стародавні споруди. У селі Вербка Ковельського району він зробив малюнок церкви, збудованої князем Андрієм Курбським, а також обновив давній образ Святого Миколая.

Побував поет у Луцьку та його околицях, а також у Берестечку. Його думки і переживання на місці трагічної слави України згодом вилилися у вражаючий за силою почуття ліричний вірш «Ой чого ти почорніло, зеленеє поле?». Подорож на Волинь залишила глибокий слід у свідомості Тараса Шевченка, що засвідчує його подальша творчість, зокрема поеми «Відьма», «Варнак» і «Петрусь», повість «Прогулянка із задоволенням і не без моралі».

_____________________***__________________________

 Антонович Д. В. Шевченко-маляр / Д. В. Антонович. – К.: Україна,   2004. – 272 с.: іл.

Бондаренко Г. Під зорею Кобзаревого слова: [Волинська область] /         Г. Бондаренко, М. Філонюк // Україна Тараса Шевченка. – Харків, 2014. –          С. 119 – 131.

Головачук С. Секунські секрети / С. Головачук // Волинська газета. – 2013. – 21 берез. (№ 12). – С. 10.

Гуртовий Г. Він був, ходив він по Волині (подорож Т. Г. Шевченка до Волинського краю) / Г. Гуртовий // Минуле і сучасне Волині та Полісся: Ковель і ковельчани в історії України та Волині: матеріали ХІІ Всеукр. наук. іст.-краєзн. конф., присвяч. 12-й річн. Незалежності України і 485-й річн. надання Ковелю Магдебурзького права, м. Ковель 23-24 жовт. 2003 р.:        зб. наук. праць. – Луцьк, 2003. – Ч. 2. – С. 20-22.

Дорошенко В. Шевченкова подорож по Волині / В. Дорошенко  // Життя та Думи української діаспори в світі: дайджест – Луцьк, 1993. – Ч. 1(2). –     С. 1-3.

Історія міст і сіл Української РСР. Волинська область: в 26 т. –              К.: Головна ред. УРЕ АН УРСР, 1970. – 748 с.

Колеснікова Б. Постав Кобзар у бронзі та граніті / Б. Колеснікова // Минуле і сучасне Волині та Полісся: Ковель і Ковельщина в історії України та Волині: матеріали 50 Всеукр. наук. іст.-краєзн. конф., присв. 22-й річн. Незалежності України і 495-річчю надання Ковелю Магдебурзького права,  м. Ковель, 12-13 груд. 2013.: наук. зб. – Ковель, 2013. – Вип. 50 – С. 569-573.

Кралюк П. Волинь та Поділля в житті й творчості Тараса Шевчена /       П. Кралюк // Волинь: всеукр. сусп.-пол., літ.-мист. часопис. Число дев’яте. – Луцьк, 2008. – С. 79-146.

Кралюк П. Волинь у житті та творчості Тараса Шевченка: монографія / П. Кралюк. – Луцьк: ПВД «Твердиня», 2006. – 80 с.

Кралюк П. Шевченко на Волині: здогади і контрверсії: [розмова з доктором філософських наук, письменником Петром Кралюком / розмовляв Віктор Мазаний] // Літ. Україна. – 2013. – 12 груд. (№ 48). – С. 4.

Левицька Л. Стежками молодого Шевченка / Л. Левицька // Голос України. – 2014. – 4 лип. (№ 125). – С. 14.

Легка Н. На іконі Богородиці намисто домалював Шевченко: у селі Секунь зберігається образ, який реставрував Великий Кобзар / Н. Легка // Вісник+К. – 2014. – 6 берез. (№ 10). – С. 1, 12.

Матвійчук М. Тарас Шевченко на Волині / Матвійчук М. // Вісті Ковельщини. – 2005. – 23 серп. – С. 5.

Монументальна Шевченкіана Волині: пам’ятники Т. Г. Шевченка на Волині: присв. до 200-річчя від дня народж. Т. Г. Шевченка. – Луцьк:        ФОП Сікачова В. А. – 2014. – 15 с.: іл.

Мороз М. Тарас Шевченко на Волині / М. Мороз // Вісті Ковельщини. – 2004. – 2 берез. – С. 2.

Новак С. Де на Волині насправді побував Тарас Шевченко? / С. Новак // Вісник+К. – 2006. – 6 берез. – С. 16.

Павлик Н. Волинь і Полісся в контексті побутових та психологічних аспектів творчості Т. Г. Шевченка / Н. Павлик // Минуле і сучасне Волині й Полісся: роде наш красний : матеріали Третьої Волинської обласної наук.-етнограф. конф., 14-15 черв. 2007 р., м. Луцьк. – Луцьк, 2007. – С. 263-266.

Приймак Т. Ковальські замки бережуть ікону Великого Кобзаря /            Т. Приймак // Слово Волині. – 2012. – 10 трав. (№ 6). – С. 11.

Рожко В. Тарас Шевченко і Волинь: (до 200-річчя народження Національного Пророка України 1814-2014 рр.) / В. Рожко. – Луцьк:         ПрАТ «Волинська обласна друкарня», 2012. – 184 с.

Сірак І. Тарас Шевченко і Волинь / І. Сірак // Волинь літературна: видання Волин. орг. Націон. Спілки письм. України та Волин. обл.     друкарні. – Луцьк, 2000. – С. 2-5.

Сірак І. Т. Шевченко і Волинь / І. Сірак //Волинь у житті та творчості письменників: зб. наук. праць. – Луцьк, 2007. – С. 39-47.

Сміян П. Волинь у житті та творчості Шевченка / П. Сміян // Молодий ленінець. – 1984. – 10 бер.

Цимбалюк Є. Кобзар на Волині: шлях завдовжки у 165 років /                  Є. Цимбалюк // Голос України. – 2011. – 1 груд. (№ 226). – С. 23.

Шовкопляс Г. М. За покликом серця: пам’ятки історії та культури в житті і творчості Т. Г. Шевченка / Г. М. Шовкопляс, І. Г. Шовкопляс. –       К.: Наукова думка, 1990. – 168 с.

 

Володимир Лис

 Автор про себе і свою творчість // Волинь-нова. – 2010. – 26 жовт.   (№ 120). – С. 10.

Береза М. Володимир Лис – володар премії «Гранд Коронація» / М. Береза // Волинь-нова. – 2010. – 15 черв. (№ 85). – С. 7.

Боярчук П. Урожай в саду життя письменника Володимира Лиса: Володимирові Лису – 60 / П. Боярчук // Світязь: альм. Волин. орг. Нац. спілки письм. України. – Луцьк, 2010. – Вип. 16. – С. 212 – 215.

Буття Якова на тлі століття української історії: письменники, критики, читачі про роман Володимира Лиса «Століття Якова» // Літ. Україна. –    2013. – 24 січ.(№ 4). – С. 12.

Вербич В. Сервантес, Гоголь і …Володимир Лис: [Лис В. Іван і Чорна Пантера: роман / В. Лис. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2012. – 320 с.] /   В. Вербич // Світязь: альм. Волин. орг. Нац. спілки письм. України. – Луцьк, 2013. – Вип. 19. – С. 171 – 175.

Визнання: «Століття Якова» – кращий бестселер року // Волинь-нова. -2012. – 22 груд. (№ 145). – С. 2.

Володимир Лис – кращий романіст: [письменник і журналіст В. Лис нагороджений золотою короною всеукр. літ. конкурсу «Коронація слова – 2010»] // Діалог. – 2010. – 17 черв. (№ 23). – С. 1.

Володимир Лис // Письменники Волині: довідник Волин. обл. орган. Націон. Спілки письм. України. – Луцьк, 2010. – С. 36 – 37.

Володимир Лис // Письменники Лесиного краю. – Луцьк, 1994. – С. 21 – 22.

Володимир Лис претендує на премію «Книга року Бі-Бі-Сі»: [роман       В. Лиса «Століття Якова»] // Відомості. – 2010. – 9 – 15 груд. (№ 49). – С. 6.

Володимир Лис став митцем року Волинського краю // Голос України. – 2011. – 20 квіт. (№ 72). – С. 12.

Володимир Лис став першим на Волині членом асоціації українських письменників // Волинь-нова. – 2002. – 14 лист. – С. 1.

Гарбарчук К. Літературну погоду в Україні робить Володимир Лис: волинянин став письменником десятиліття / К. Гарбарчук // Вісник+К. – 2010. – 28 жовт. (№ 43). – С. 11.

Голотюк С. «Століття Якова» носив у серці 30 років / С. Голотюк // Волинь-нова. – 2013. – 2 лют. (№ 12). – С. 13.

Дмитренко Н. Поліське житіє простих: [про роман В. Лиса «Століття Якова»] / Н. Дмитренко // Україна молода. – 2010. – 21 серп. (№ 155). – С. 9.

Жулинський М. Мандри пам’яті столітнього волинянина: [В. Лис «Століття Якова»] / М. Жулинський // Сім’я і дім. – 2013. – 7 – 13 лют.        (№ 6). – С. 12.

Клименко О. Рекомендації потенційному читачеві: [В. Лис «Соло для Соломії»] / О. Клименко // Літ. Україна. – 2013. – 5 груд. (№ 47). – С. 6.

Кушнерик Т. Володимир Лис: «Пишу так, як умію» / Т. Кушнерик // Слово Волині. – 2013. – 17 жовт. (№ 42). – С. 8.

Лис В. С. Айстри на зрубі: роман / В. С. Лис. – К.: Рад. письменник, 1991. – 240 с.

Лис В. Проза: «Білі ворони», «Кішка» / В. Лис // Світязь: альм. Волин. орг. Нац. спілки письм. України. – Луцьк, 2008. – Вип. 14. – С. 56 – 62.

Лис В. С. Графиня: роман / В. С. Лис. – Луцьк: Твердиня, 2010. – 188 с.

Лис В. Графиня: розділи з роману / В. Лис // Волинь: всеукр. сусп.-політ. літ.-мист. часопис. – Луцьк, 2003. – Чис. 5. – С. 94 – 134.

Лис В. Дезінформація: новела / В. Лис // Світязь: альм. Волин. орг. Нац. спілки письм. України. – Луцьк, 2006. – Вип. 12. – С. 85 – 90.

Лис В. Для мене література – це насамперед порухи людської душі: [розмова з письменником Володимиром Лисом / розпитувала Любов   Голота] // Слово Просвіти. – 2013. – 31 січ. – 6 лют. (№ 5). – С. 10 – 11.

Лис В. Для мене немає «маленьких» українців! Автор «коронованого» роману «Століття Якова» про літературу і час: [інтерв’ю з письменником Володимиром Лисом / розмовляла Лариса Івшина] // День. – 2010. –  3 – 4 груд. (№ 222 – 223). – С. 17, 23.

Лис В. Експонат для музею: новела / В. Лис // Світязь: альм. Волин. орг. Спілки письм. України. – Луцьк, 1991. – Вип. 1. – С. 45 – 50.

Лис В.  Жінка для стіни: роман / В. С. Лис. – Тернопіль: Навч. книга-Богдан, 2010. – 184 с.

Лис В.  Іван і Чорна Пантера: роман / В. С. Лис. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2012. – 320 с.

Лис В.  Камінь посеред саду: роман / В. С. Лис. – Луцьк: Твердиня, 2005. – 224 с.

Лис В.  Маска: роман / В. Лис. – Львів: Кальварія, 2002. – 320 с. – (Серія «Коронація слова»).

Лис В. Небо має вислухати всіх…: [розмова з письменником Володимиром Лисом / розмову вів Микола Якименко] // Голос України. – 2013. – 29 січ. (№ 18). – С. 14.

Лис Володимир Савович [Електронний ресурс]: матеріал з Вікіпедії – вільної енциклопедії . – Електрон. текст. дані. – Режим доступу: http://uk.wikipedia.org/wiki/Лис_Володимир_Савович, вільний (дата звернення: 08.10.2014р.). – Заголовок з екрана. – Мова укр.

Лис В.  Острів Сильвестра: роман / В. С. Лис. – Х.: Фоліо; Теза, 2009. – 219 с.

Лис В. Полювання на брата: радіоп’єса / В. Лис // Світязь: альм. Волин. орг. Нац. спілки письм. України. – Луцьк, 2010. – Вип. 16. – С. 216 – 229.

Лис В. Початок деконструкції: уривок з роману «Дача» / В. Лис // Світязь: альм. Волин. орг. Нац. спілки письм. України. – Луцьк, 2009. –  Вип. 15. – С. 79 – 95.

Лис В. Прибуття: уривок з роману «І тоді прибуде суддя» / В. Лис // Світязь: альм. Волин. орг. Нац. спілки письм. України. – Луцьк, 1998. –    Вип. 5. – С. 67 – 85.

Лис В.  Про Сократа, Данила Галицького, Фернандо Магеллана, Ісаака Ньютона, Шарлотту, Емілі, Енн Бронте / В. С. Лис. – К.: Грані-Т, 2008. –     136 с., іл.

Лис В. Розмова соняха й садівника із світом / В. Лис // Світязь: альм. Волин. орг. Спілки письмен. України. – Луцьк, 2003. – Вип. 9. – С. 165 – 171.

Лис В.  Романа / В. С. Лис. – Тернопіль: підруч. і посіб., 2001. –            224 с. – (Кн.-«переверт.»- В одній обкл. з кн.: Стяжкіна О. Купуйте бублики).

Лис В. Сліди на волинських дорогах / В. Лис // Світязь: альм. Волин. орг. Спілки письм. України. – Луцьк, 1996. – Вип. 4. – С. 111 – 126.

Лис В.  Соло для Соломії: роман / В. С. Лис. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 368 с.

Лис В.  Століття Якова: роман / В. С. Лис. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2010. – 240 с.

Лис В.  Там, за порогом: повість / В. С. Лис. – К.: Молодь, 1989. –         288 с.

Лис В. Три короткі й одна довша новели: [проза: «Записка», «Перший лід», «Обличчя», «Дружина чиновника»] / В. Лис // Світязь: альм. Волин. орг. Нац. спілки письм. України. – Луцьк, 2012. – Вип. 18. – С. 93 – 97.

Лис В. Троє видатних і загадкових / В. Лис // Світязь: альм. Волин. орг. Нац. спілки письм. України. – Луцьк, 2013. – Вип. 19. – С. 148 – 161.

Лис В. Хочу так розказати, щоб моє рідне Полісся було цікавим цілому світу: [розмова з письменником Володимиром Лисом / розмовляла Ірина Сасовська] // Слово Волині. – 2013. – 28 лют. (№ 9). – С. 4.

Лис В. С. Щоденники Ієрихар: роман / В. Лис. – К.: Тернопіль, 2013. – 160 с.

Лис В. Я пишу, або Стежка з хутора: фрагменти з автохроніки-есе /       В. Лис // Волинь літературна: наші сучасники: збірник матеріалів про письм. Волині, членів Націон. Спілки письм. України. – Луцьк, 2010. – С. 171 – 185.

Лис С. 60 років від дня народження В. С. Лиса (1950) – українського письменника і журналіста / С. Лис // Календар знамен. і пам’ят. дат Волині на 2010 рік / ред.-упоряд. Є. І. Ковальчук, Е. С. Ксендзук. – Луцьк, 2009. –        С. 109 – 111.

Пастух Б. Зупинка «історична проза»: [роман «Століття Якова»] / Б. Пастух // Дзвін. – 2011. – № 2. – С. 140 – 142.

Презентація: на «Острові Сильвестра» – гарна погода // Волинь-нова. – 2009. – 28 лист. (№ 133). – С. 2.

Самольотова М. Володимир Лис: «Я роками збирав враження 100-літніх людей»: роман письменника «Століття Якова» про долю людини похилого віку став переможцем у номінації «Романи» конкурсу «Коронація слова – 2010» / М. Самольотова // Пенсійний кур’єр. – 2010. – 3 верес. (№ 36). –       С. 15.

Тимощук Я. Через душу жінки осмислив історію країни: [В. Лис «Соло для Соломії»] / Я. Тимощук // Волинь-нова. – 2013. – 5 листоп. (№ 124). –      С. 10.

Янченко В., Володимир ЛИС: «Українською мовою, холєра, можна творити класну літературу!» [Електронний ресурс] Високий замок: щоденна газета, 8 жовтня 2014р.- Електрон. текст.дані.- Режим доступу: http://www.wz.lviv.ua/interview/125261, вільний (дата звернення: 08.10.2014). – Заголовок з екрана. – Мова укр.

 

Надія Гуменюк

Визнання: Надія Гуменюк – лауреат премії імені Олександра Олеся: [за збірку «Голос папороті»] // Волинь-нова. – 2012. – 22 листоп. (№ 132). – С. 2.

Вірська В. Янголи, маги і… волинські деруни/В. Вірська//Волинь-нова. – 2013. – 22 жовт. (№ 118). – С. 11.

/Фестиваль дитячої книги. Запрошені на нього волиняни: Н. Гуменюк, В. Лис/

Гуменюк Н. Голос папороті: поезія / Н. Гуменюк. – Луцьк: ВАТ «Волин. обл. друкарня», 2009. – 200 с.

Гуменюк Н. Каріатиди: поезії / Н. Гуменюк. – Луцьк: Надстир’я, 1994. – 60 с.

Гуменюк Н. Країна світла: поезії / Н. Гуменюк. – Львів: Каменяр, 1992. – 53 с.

Гуменюк Н. Мій прихисток душі, мій сонячний реактор…/ Н. Гуменюк // Волинь літературна: наші сучасники: збірник матеріалів про письм. Волині, членів Націон. Спілки письм. України. – Луцьк, 2010. – С. 75 – 83.

Гуменюк Н. Поезії //Поезія – 90. – К., 1990. – Вип. 1. – С. 64 – 66.

Гуменюк Н. Примара білої меки/Н. Гуменюк//Світязь: альм. Волин. орг. Нац. Спілки письм. України. – Луцьк, 2004. – Вип. 10. – С. 65 – 71.

Гуменюк Н. Тайнопис тиші: вірші/Н. Гуменюк. – Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2005. – 78 с.

Гуменюк Н. Янгол у сірому: роман/Н. Гуменюк. – Тернопіль: Богдан, 2013. – 200 с.

Гуменюк Надія [Електронний ресурс]: офіц. стор. вид-ва «Грані-Т». – Режим доступу: http://www.grani-t.com.ua/persons/84 (перевірено 09.12.2014). – Назва з екрана.

Гуменюк Надія Павлівна // Література рідного краю: хрестоматія для 5 – 6 кл. – Луцьк, 1999. – С. 73.

Луцюк В. В. Щоб просвітліти душею: знайомство з поезією Н. Гуменюк/В. В. Луцюк //Література рідного краю: збірник метод. матер. – Луцьк, 2000. – С. 60 – 66.

Надія Гуменюк: [вибрані поезії] // Світязь: Світязь: альм. Волин. орг. Нац. Спілки письм. України. – Луцьк, 1991. – Вип. 1. – С. 26 – 28.

Надія Гуменюк: [вибрані поезії] // Світязь: Світязь: альм. Волин. орг. Нац. Спілки письм. України. – Луцьк, 1996. – Вип. 4. – С. 27 – 32.

Надія Гуменюк: [вибрані поезії] // Світязь: Світязь: альм. Волин. орг. Нац. Спілки письм. України. – Луцьк, 1999. – Вип. 6. – С. 30 – 35.

Надія Гуменюк: [вибрані поезії] // Світязь: альм. Волин. орг. Нац. Спілки письм. України. – Луцьк, 2003. – Вип. 9. – С. 36 – 41.

Надія Гуменюк / Письменники Волині: довідник Волин. обл. орган. Націон. Спілки письм. України. – Луцьк, 2010. – С. 18 – 20.

Надія Гуменюк // Письменники Волині (члени Національної Спілки письменників України). – Луцьк,   2003. – С. 11 – 12.

Надія Гуменюк // Письменники Лесиного краю. – Луцьк, 1994. – С. 13 – 14.

Надія Гуменюк // Уроки рідного слова: письменники Волині – дітям. – Луцьк, 2003. – С. 47 – 55.

Сорока П. Голос незнищеного світла: [про книгу Н. Гуменюк «Янгол у сірому»]/П. Сорока//Літерат. Україна. – 2012. – 18 жовт. (№ 40). – С. 7.

Сорока П. Голос незнищеного світла [Електронний ресурс]: офіц. стор. редакції газети «Літ. Україна». – Текст. дані. – Режим доступу: http://litukraina.kiev.ua/(перевірено 11.12.2014 р.). – Назва з екрана.

 

Георгій Ідрісов

Окремі видання творів

1994

Ідрісов Г. Пломінь душі моєї: поезії / Г. Ідрісов. – Луцьк: Надстир’я, 1994. – 80 с.

2001

Ідрісов Г. Ангели прилітають опівночі: поезії, проза / Г. Ідрісов. – Луцьк: Надстир’я, 2001. – 112 с.

2002

Ідрісов Г. Мандрівка до Трої: оповідки / Г. Ідрісов. – Луцьк: Надстир’я, 2002. – 120 с.

2004

Ідрісов Г. Таємниці давніх папірусів: оповідки, вірші / Г. Ідрісов / Г. Ідрісов. – Луцьк: Надстир’я, 2004. – 168 с.

2005

Ідрісов Г. Розвінчані таємниці: поезії, проза / Г. Ідрісов. – Луцьк: Вол. обл. друк., 2005. – 196 с.

2006

Ідрісов Г. Душа барвінком в’ється: поезії / Г. Ідрісов. – Луцьк, 2006. – 116 с.

2007

Ідрісов Г. Заратустра розповідає…: проза, поезії / Г. Ідрісов. – Луцьк: Вид-во «Волин. книга», 2007. – 164 с.

2010

Ідрісов Г. …І Дух Небес осяявся над Спасом / Г. Ідрісов. – Луцьк: ВАТ Вол. обл. друк., 2010. – 136 с.

Ідрісов Г. Одвічні струни Ліри / Г. Ідрісов. – Луцьк: ВАТ Вол. обл. друк., 2010. – 236 с.

2014

Ідрісов Г. Вітрильник віри і спасіння: духовна поезія / Г. Ідрісов. – Луцьк: Надстир’я, 2014. – 200 с.

Ідрісов Г. Тріада осені багряна: поезія, проза / Г. Ідрісов. – Луцьк: Надстир’я, 2015. – 264 с.

 Твори в періодичних виданнях

Поезія

 2000

Ідрісов Г. Розп’яття і воскресіння / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2000. – 27 квіт. – С. 2.

2003

Ідрісов Г. Побажання Україні / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2003. – 14 січ. – С. 5.

2005

Ідрісов Г. Великому Кобзареві: до відкриття пам’ятника Т. Шевченку у м. Ковелі / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2005. – 23 серп. – С. 6.

Ідрісов Г. З поетичного зошита /Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2005. – 2 лип. – С. 4.

Ідрісов Г. Спинилась в жовтих травах мить… / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2005. – 13 жовт. – С. 4.

2007

Ідрісов Г. Новорічна казка / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2007. – 1 січ. – С. 6.

2008

Ідрісов Г. Вічний колос життя / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2008. – 2 жовт. – С. 5.

Ідрісов Г. З поетичного зошита: вірші / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2008. – 3 січ. – С. 5.

Ідрісов Г. Іде Тарас по Україні / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2008. – 6 берез. – С. 4.

Ідрісов Г. Казковий край – Нечимне / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2008. – 7 серп. – С. 6.

Ідрісов Г. Христос Воскрес! / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2008. – 24 квіт. – С. 14.

2009

Ідрісов Г. Вже березень берези білить…/ Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2009. – 5 берез. – С. 4.

/Вірші-присвята жінкам Ковельської школи мистецтв до 8 Березня/.

Ідрісов Г. Вифлеєм. До Різдва п’ять хвилин…/ Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2009. – 8 січ. (№ 2). – С. 8.

Ідрісов Г. З поетичного зошита / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2009. – 16 квіт. – С. 12.

/Вірші присвячені Великодню/.

Ідрісов Г. Обеліск неначе промовляє…/ Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2009. – 4 лип. – С. 2.

/Поезія приурочена до визволення м. Ковеля/.

2010

Ідрісов Г. Весняні мотиви / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2010. – 4 берез. (№ 17). – С. 14.

Ідрісов Г. Вогнем палає пам’ять вічна / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2010. – 6 трав. – С. 2.

Ідрісов. Г. Всесвітня радість / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2010. – 1 квіт. (№ 24). – С. 5.

Ідрісов Г. Різдво нам Небо сповіщає / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2010. – 30 груд. – С. 4.

2011

Ідрісов Г. Іде Тарас крізь дні і ночі: / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2011. – 3 берез. (№ 16). – С. 3.

2012

В кожнім слові – ніжність і любов: [вірші Г. Ідрісова присвячені жінці ]// Вісті Ковельщини. – 2012. – 6 берез. (№ 17). – С. 6.

Великодня наближається година…: з поетичного зошита // Вісті Ковельщини. – 2012. – 12 квіт. (№ 28). – С. 12.

/Вірші Г. Оліферчук, І. Ярошика, Л. Ржегак, О. Вижовець, Г. Ідрісова/

Ідрісов Г. Зустріч з Тарасом: / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2012. – 6 берез. (№ 17). – С. 2.

Ідрісов Г. Різдво / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2012. – 5 січ. (№ 1). – С. 2.

Ідрісов Г. Святі фрагменти: / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2012. – 12 квіт. (№ 12). – С. 12.

2013

Ідрісов Г. Донька Поліського краю / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2013. – 26 лют. (№ 17). – С. 3.

Ідрісов Г. Зі срібних струн злітають дивні звуки…: [вірш-присвята М. Г. Тлумаку – музиканту, скрипалю]/ Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2013. – 31 січ. (№ 10). – С. 5.

Ідрісов Г. Золота підкова Полісся: казка про місто / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2013. – 6 лип. (№ 53). – С. 4.

Ідрісов Г. Матерям, дружинам, сестрам / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2013. – 7 берез. (№ 20). – С. 6.

Ідрісов Г. Титану, генію, Прометею-Тарасу / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2013. – 7 берез. (№ 20). – С. 3.

2014

Ідрісов Г. Воскресіння / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2014. – 17 квіт. (№ 29). – С. 6.

Ідрісов Г. Реквієм / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2014. – 27 берез. (№ 23). – С. 1.

Ідрісов Г. Тарасу – генію й пророку / Г. Ідрісов // Вісті Ковельщини. – 2014. – 6 берез. (№ 18). – С. 1.

Ідрісов Г. Ціна життя // Вісті Ковельщини. – 2014. – 21 жовт. (№ 80). – С. 6.

Публіцистика

Гнатюк Р. Т. Діти війни: [розмова з Раїсою Гнатюк / розмову вів і записав Георгій Ідрісов] // Вісті Ковельщини. – 2005. – 7 трав. – С. 5.

Ідрісов Г. Довгих і щасливих років життя!: Кіндеру О. О. з нагоди ювілею присвячую/Г. Ідрісов//Вісті Ковельщини. – 2010. – 9 груд. (№ 102). – С. 2.

Кіндер О. Згуртованість здолає перешкоди: [розмова з головою міськ. парт. орг-ції ВО «Батьківщина» блоку Ю. Тимошенко Олегом Кіндером / розмову вів Георгій Ідрісов ] // Вісті Ковельщини. – 2005. – 8 лют. – С. 3.

Публікації про життя і творчість Г. Ідрісова в періодичних виданнях

Семенюк А. Зоря творчості в «сорочці золотій»/А. Семенюк //Діалог. – 2015. – 4 лют. (№ 4). – С. 4.

Семенюк А. Творчості вогонь невгасний: [до 70-ліття Г. Ідрісова] /А. Семенюк //Вісті Ковельщини. – 2015. – 10 лют. – С. 7.

Коментарі закриті.